متن لنگر یا انکرتکست چیست

متن لنگر یا همان انکرتکست چیست و چه تاثیری بر سئوی وب سایت دارد؟

آنچه که در این مقاله می خوانید:

متن لنگر چیست ؟

انکرتکست متنی است که خوانندگان می توانند بر روی آن متن کلیک کرده و از یک صفحه وب سایت به صفحه دیگر بروند. انکرتکست دو صفحه وب را ( یا در یک وب سایت یا وب سایت های متفاوت) به هم متصل می کند. متن لنگر معمولاً متفاوت از بقیه متن ، برجسته و دارای رنگ متفاوت می باشد.
انکرتکست یک عنصر مهم در رتبه بندی وب سایت ها می باشد، که تجربه کاربری را در سایت شما بهبود می بخشد و به موتور جستجو کمک می کند تا ارتباط صفحات مختلف را راحت تر درک کند. همچنین به شما در بهینه سازی محتوای خود برای سئوی داخلی کمک می کنند. وقتی به صفحه ای پیوند می زنید در واقع به صفحه پیوند داده شده اعتبار می بخشید. پس باید از لنگرهای مناسب برای هدایت کاربران استفاده کنید.

با متن لنگر به خواننده می گویید کجا کلیک کند

آشنایی با پیوندهای داخلی و خارجی :

پیوندهای داخلی صفحات مختلف وب سایت شما را به هم متصل می کند.  لینک های داخلی باعث می شوند صفحه ای که پیوند می گیرید ارزش و اعتبارش بیشتر شود ، پس می توانید از صفحات ارزشمند سایت تان به صفحات کم ارزش تر لینک دهید تا امتیاز سئو این صفحات نیز بیشتر شود و همچنین آنها به موتورهای جستجو در یافتن و درک بهتر محتوای سایت شما کمک می کنند. از طرف دیگر ، پیوندهای خارجی کاربران را به وب سایت متفاوتی از وب سایت شما هدایت می کند.

آشنایی با انواع مختلف متن لنگر :

 1. انکرتکست دقیق :
  به طور مثال من صفحه ای در سایت خود دارم با عنوان ( اهمیت بک لینک) و می خواهم این صفحه از سایتم در گوگل جایگاه بهتری داشته باشد و همچنین توسط صفحات دیگر سایتم ،کاربران بیشتری به صفحه مدنظر من وارد شوند . می توانم مقاله های متعددی بنویسم و توسط متن لنگر ( اهمیت بک لینک) که نشان دهنده هدف و موضوع صفحه مدنظر من می باشد کاربران را وارد صفحه هدف خود کنم .
 2. انکرتکست جزئی:
  هنگامی که کلمه کلیدی مورد نظر خود را با کلمات کلیدی دیگری ترکیب می کنید. به طور مثال کلمه کلیدی من ( اهمیت بک لینک ) است اما با یک سری کلمات دیگر کمی انکرتکست خود را نسبت به قبلی طولانی تر می کنم و می شود ( اهمیت بک لینک در سئو یا می توان نوشت اهمیت بک لینک برای وب سایت )
 3. انکرتکست برند شرکت :
  یک انکرتکست که از برند تجاری شرکت شما یا نام تجاری شما استفاده می کند و هیچ ارتباطی با کلمه کلیدی ای که قصد رتبه بندی آن را دارید ندارد. در این مورد من همچنان می خواهم رتبه 1 را در گوگل برای “اهمیت بک لینک” به دست آورم. اما برخلاف دو حالت قبلی متن لنگر مورد استفاده من در اینجا ، نام تجاری من یعنی “وب سیبا” است.
 4. انکرتکست تصویر :
  در این نوع انکرتکست به جای استفاده از متن، از تصویر برای لینک دهی استفاده می‌کنید. در این حالت متن جایگزین تصویر به عنوان انکر تکست عمل می کند. با کمک انکرتکست عکس ، تصاویر موجود در سایت از چشم گوگل دور نمی ماند و هنگام خزش در سایت ، عکس ها را نیز بررسی می کند .
 5. انکرتکست برهنه :
  در این مورد ، هیچ متن یا عکسی برای لینکدهی وجود ندارد. در این حالت فقط از خود url برای لینکدهی استفاده می کنیم مانند : (https://websiba.com/the-importance-of-backlinks-in-seo/) گاهی اوقات برخی از وب سایت ها اجازه نمی دهند که لینک به متن متصل شود و شما را مجبور به استفاده از آدرس های برهنه می کنند. پلتفرم هایی مانند YouTube فقط URL های برهنه را در توضیحات ویدئوها مجاز می دانند. هنگام نوشتن توضیحات YouTube خود این نکته را در نظر داشته باشید.
 6. انکرتکست عمومی :
  شما از متنی کاملاً غیر مرتبط با محتوا  استفاده خواهید کرد. این نوع بسیار رایج است و شما آن را در همه جا مشاهده می کنید:  مانند : “اینجا را کلیک کنید” ، “بیشتر بیاموزید” و غیره.
بیشتر بدانید:  کم کردن حجم عکس با 6 تا از بهترین ابزار های آنلاین!

سخن آخر :

انکر تکست ها، اطلاعاتی مفید و کاربردی درباره محتوای لینک مقصد در اختیار کاربر قرار می‌دهند و کاربر با دیدن انکرتکست خوب ترغیب می شود از صفحات دیگر نیز دیدن کند ، گوگل نیز به دنبال نشان دادن بهترین نتایج به کاربران است بنابراین متن لینک‌ها را به عنوان یک فاکتور مهم در نظر می‌گیرد و در نوشتن آن ها دقت نمایید.

اگر سوالی داشتید زیر همین مقاله بپرسید ، در کم ترین زمان پاسخ شما را خواهیم داد .
[ratings]

 

5/5 - (1 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp