هشتگ مناسب اینستاگرام

هشتگ مناسب اینستاگرام را چگونه پیدا کنیم؟ آموزش جامع به همراه کلیپ.

آنچه که در این مقاله می خوانید:
همانطور که می دانید، یکی از بهترین و ساده ترین کار ها برای بازدید و دیده شدن بهتر و بیشتر پست ها و استوری هایمان این است که از هشتگ مناسب اینستاگرام استفاده کنیم.
وقتی پیجی در اینستاگرام داریم که در اوایل کار خود است، دیده شدن برایمان بسیار سخت خواهد بود و به سختی پست هایمان در اکسپلور به نمایش در می آیند اما می توان با رعایت یکسری نکات ساده در استفاده از هشتگ ها بازدید از پیج خود را افزایش داد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.
در این مقاله می خوانید:
* تحلیل هشتگ ها از خود اینستاگرام
* بررسی پیج های همکار
* سایت کاربردی برای بررسی هشتگ ها
* معرفی نرم افزار مناسب برای پیدا کردن و چینش هشتگ ها
* الگوریتم هشتگ ها در اینستاگرام
* از چه تعداد هشتگ می توانیم استفاده کنیم؟


پیدا کردن هشتگ مناسب اینستاگرام

برای اینکه بتوانیم هشتگ ها را از نظر محبوبیت و یا همان تعداد پست هایی که از آن هشتگ ها استفاده کرده اند، بررسی کنیم چند راه مختلف وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم

1) تحلیل هشتگ ها از خود اینستاگرام

وارد اینستاگرام خود بشید، در قسمت سرچ(search) اکسپلور(explore) وارد بخش تگز (tags) شوید و در آنجا هشتگ مورد نظر خودتون رو جست و جو بکنید. مثلا می خواهید هشتگ هایی در حوزه طنز را ببینید.
پس از سرچ کلمه طنز مشاهده می کنید که هشتگ های مرتبط با آن و همچنین تعداد پست های داخلش برایتان به نمایش در می آیند به عنوان مثال: هشتگ طنزایرانی و تعداد پست ها 228k می باشد
به این طریق می توانید هشتگ ها را بررسی کنید تا ببینید چه هشتگ هایی را بکار ببرید.
پیدا کردن هشتگ مناسب برای اینستاگرام با استفاده از خود اینستاگرام

2) بررسی پیج های همکار

همیشه در هر حوزه ای که فعالیت می کنید، همکارانی دارید که آنها هم محتواهایی مشابه شما را تولید می کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که در تولید محتوای خود بهتر است رعایت کنید، این است که پیج های همکار خودتون رو تحلیل کنید تا ببینید از چه هشتگ هایی استفاده کرده اند.
و همچنین مخاطبانش چه نوع محتوایی رو بیشتر پسندیده اند تا شما نیز همان نوع محتوا را منتشر کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که چندین پیج مختلف را مورد بررسی قرار دهید و فقط به یک یا دو پیج بسنده نکنید.

3) سایت کاربردی برای بررسی هشتگ ها

سایت metahashtags.com یکی از سایت های محبوب بررسی و انتخاب هشتگ های مناسب می باشد. عبارت مورد نظرتان را در قسمت سرچ سایت وارد کنید تا اطلاعات آن به نمایش در بیاید.
مثلا در تصویر زیر هشتگ های مربوط به سئو و اطلاعات آن را نمایش می دهد.
پیدا کردن هشتگ با ابزار متاهشتگ

4) معرفی نرم افزار مناسب برای پیدا کردن و چینش هشتگ ها

اپلیکیشن های زیادی اعم از ایرانی و خارجی برای بررسی و چینش هشتگ ها وجود دارند. یکی از اپلیکیشن های محبوب و کاربردی in tags می باشد.
این اپلیکیشن از شما می خواهد که حداقل 6 کلمه کلیدی یا به اصطلاح keywords را در نرم افزار وارد کنید.
و در انتها به شما در بسته های 30 تایی، هشتگ هایی با رتبه و رنکینگ های مختلف ارائه می دهد. این نکته را هم فراموش نکنید که برای استفاده از این اپلیکیشن لازم است که به VPN متصل باشید.
پیدا کردن هشتگ با intag


الگوریتم هشتگ ها در اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام از الگوریتم های متعددی پیروی می کنند که نه تنها بد نیستند بلکه به نفع ما هم می باشند و با رعایت کردنشان در بهتر دیده شدن و رشد سریع تر خود کمک کرده ایم.

هنگام هشتگ گذاری به چند نکته توجه داشته باشید:
  1. اولین و مهم ترین نکته اینکه حتما از هشتگ های مرتبط با پستتان استفاده کنید. هشتگ نامربوط چیزی جز یک ویروس خطرناک برای پیج تان نیست.
  2. می توانید هشتگ ها را در لا به لای متن کپشن خود بنویسید یا در پایین متن یا اینکه در کامنت ها قرار دهید، همچنین بهتر است که قبل نوشتن کپشن ها یک نقطه (.) و سپس یک اینتر بزنید تا نوشته ی شما به هم ریخته نشود.
  3. در استوری ها نیز می توانید تنها از یک هشتگ استفاده کنید ضمنا آن را از دید پنهان نکنید. چون الگوریتم اینستاگرام به این صورت است که هرچه هشتگ داخل استوری بیشتر دیده شود و توسط دنبال کننده های شما بیشتر کلیک بخورد شما در آن هشتگ بیشتر دیده خواهید شد.
  4. فقط از هشتگ های محبوب استفاده نکنید بلکه ترکیبی از هشتگ های پر بازدید متوسط و ضعیف را بکار ببرید به عنوان مثال: 15 هشتگ پر بازدید، 10 هشتگ متوسط و 5 هشتگ ضعیف.
  5. همیشه تعداد هشتگ های بیشتر به معنی دیده شدن بیشتر نیست گاهی ممکن است با تعداد کمی هشتگ بازدید بسیار بیشتری بگیرید. تعداد مناسب هشتگ ها را می توانید در ادامه ببینید.
بیشتر بدانید:  نکات مهم در عکاسی با موبایل که باعث جلب توجه کاربر می شود/ 10 گام ساده

از چه تعداد هشتگ می توانیم استفاده کنیم؟

تعداد مجاز استفاده از هشتگ در اینستاگرام 30 تا است اما پیج های مختلف از تعداد متفاوتی هشتگ استفاده می کنند، ممکن است پیجی با دو سه تا هشتگ مناسب اینستاگرام بازخورد خوبی بگیرد و پیجی با 30 تا هشتگ هیچ فیدبک مثیتی نگیرد.

بهتر است با استفاده از روش های بالا هشتگ های مناسب را بیابید و اگر پیج تان تازه تاسیس است از حداکثر مجاز هشتگ استفاده نمایید اما با گسترش پیجتان از هشتگ های کمتری استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp