راه های کاهش بانس ریت

کاهش بانس ریت با 7 نکته ساده و تاثیر آن بر افزایش تعامل کاربران.

آنچه که در این مقاله می خوانید:

با وجود راه های زیادی که توسط شرکت ها و افراد مختلف جهت بیشتر دیده شدن در فضای آنلاین استفاده می شود، اما تعامل همیشه بهترین راه موفقیت است. و اصلا خوشایند نیست که تعداد زیادی بازدید کننده داشته باشید ولی آن ها بدون داشتن تعامل با سایت تان خیلی سریع از آن خارج شوند. به همین دلیل برای کمک به شما در این زمینه، ما یک مقاله ویژه تهیه کردیم که راه های کاهش بانس ریت و یا نرخ پرش کاربران و افزایش تعامل آن ها را به شما می گوید.

بانس ریت یا نرخ پرش چیست؟

برای درک بهتر اینکه نرخ پرش چیست، می توانیم از یک مثال ساده استفاده کنیم. تصور کنید یک فروشگاه فیزیکی در یک خیابان شلوغ دارید، روزانه افراد زیادی وارد فروشگاه شما می شوند. برخی از آن ها وقتی از دور فروشگاه شما را میبینند علاقه مند می شوند که وارد فروشگاه شما شوند اما برخی دیگر به دلیل رفع نیاز مجبور هستند وارد شوند.

اما چیزی که باید به آن توجه کرد این است که تعدادی زیادی از آن بازدیدکنندگان در بیرون فروشگاه توقف می کنند، به اطراف یک نگاهی می اندازند، چهره ای خنده دار نشان می دهند و می روند.
اما چرا؟ این سوال اصلی استراتژی کاهش بانس ریت است. این نشانگر درصد کل بازدیدکنندگانی است که از وب سایت شما بدون مراجعه به صفحات دیگر یا بلافاصله پس از ورود، خارج می شوند.

تعریف کاهش بانس ریت با مثال فروشگاه

چرا باید نرخ پرش را کاهش دهیم؟

همانطور که در مبحث قبلی مشخص شد، خروج بازدیدکنندگان درواقع یک فرصت از دست رفته است. آنها کاربرانی هستند که سفر طولانی در فضای اینترنت داشته اند تا خود را به وب سایت شما رسانده اند و سپس بدون هیچ گونه تعاملی از آنجا خارج شده اند.

وقتی از بازاریابی دیجیتال صحبت می کنیم، تعامل بسیار مهمتر از اعداد خام است. مهم نیست که هر روز یک میلیون بازدیدکننده داشته باشید اگر منجر به تعامل نشود.

بیشتر بدانید:  چگونه سئو یاد بگیریم؟ یادگیری سئو در 6 مرحله به صورت رایگان در خانه.

نرخ پرش مهم است زیرا بهینه سازی مهم است. شرکت های پیشرو در حوزه دیجیتال لزوماً آنهایی نیستند که پول بیشتری برای سرمایه گذاری دارند، بلکه آنهایی هستند که می توانند تا حد ممکن بین وب سایت و کاربران خود تعامل ایجاد کنند.

اگر بتوانید یک برداشت اولیه بی عیب و نقص را در ذهن مخاطبتان ایجاد کنید، باعث می شوید آنها در سایت شما بمانند. این کاربران احساس می کنند که نیاز به کاوش در وب سایت شما، محتوای شما و یا حتی نام تجاری شما دارند. و هر صفحه جدیدی که بازدید می کنند یک قدم به تبدیل نزدیکتر می شوند.

نه تنها این، بلکه زمان بیشتری برای آشنایی آنها دارید. کاربرانی که مدت بیشتری در سایت شما بمانند بیشتر مستعد بازگشت منظم هستند. و این کار منجر به افزایش فروش، آگاهی از نام تجاری و وفاداری بیشتر آنها می شود.

7 نکته برای کاهش بانس ریت در وبسایت شما!

با تمام این نکات مورد بحث، می توان به طور قطع گفت که تلاش برای کاهش نرخ خروج در هر شرایطی مفید است و باید در اسرع وقت صورت گیرد.  ما 11 نکته را ذکر کردیم که به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید. پس بیایید آن ها را باهم بررسی کنیم.

1) سعی کنید بفهمید چرا کاربران انقدر زود خارج می شوند

بیایید به مثال خود در ابتدای مقاله برگردیم. افرادی دارید که وارد مغازه شما می شوند، به اطراف نگاه می کنند و می روند. اولین سوال شما چیست؟ شما باید از خود بپرسید که چه چیزی باعث شده تا آن ها از شما خرید نکنند.

طرح فروشگاهتان زشت است؟ رفتار خوبی با مشتری ندارید؟ محصولاتتان کیفیت مناسب را ندارند و…
هر پاسخی که پیدا کنید بینش بهتری نسبت به آنچه باید برای بهبود نرخ خروج انجام دهید، ارائه می دهد. به همین دلیل مهم است که شخصیت خریدار خود را بشناسید و از آن برای ایجاد استراتژی خود پیرامون آن استفاده کنید.

بیشتر بدانید:  ساخت url کاربر پسند برای مطالب وب سایت و تاثیر آن بر سئو .

2) بهبود تجربه کاربری

همه سوالات بالا باید تیم شما را به یافتن عناصر، ابزارها و فرایندهایی که تجربه سایت شما را بهبود می بخشد، هدایت کند. یک UX خوب با یک وب سایت سریع و با ساختار خوب شروع می شود، اما فراتر از آن مجموع عناصر بصری است

باز هم، از شخصیت خریدار خود به عنوان مرجع استفاده کنید. وقتی وارد سایت شما می شوند چه می خواهند؟ آنها به دنبال چه می گردند؟ چگونه می توانید آنها را هدایت کرده و حتی به شیوه های مثبت آنها را وادار به خرید کنید؟ شاید بازسازی صفحات سایت شما چیزی باشد که برای جذابیت بیشتر به آن نیاز دارید.

3) رسپانسیو بودن صفحات سایت

با پیشرفت فناوری، انواع متنوعی از اندازه صفحات نمایشگر مثل انواع مختلف گوشی، لپ تاپ و تبلت وجود دارد که کاربران می توانند با آن ها وارد سایت شما شوند.

وقتی کاربر وارد سایت شما می شود اما نمی تواند به راحتی حرکت کند یا برخی از مطالب را به خوبی ببید، منجر به خروج کاربر از سایت شما می شود. یک سایت ریسپانسیو برای سازگاری با هر یک از انواع مختلف سیستم ها ایجاد شده است، اطمینان حاصل کنید که برای یک مشکل ساده مانند این، بازدیدها را از دست نمی دهید. می توانید توسط ابزارهای مختلف مانند سایت responsive design checker رسپانسیو بودن سایت خود را بسنجید.

رسپانسیو بودن سایت منجر به کاهش بانس ریت می شود

4) ساخت صفحات فرود

یکی از چالش های شرکت ها هنگام تلاش برای کاهش بانس ریت، پیش بینی نقاط یا صفحاتی است که کاربران توسط آن وارد سایت شما می شوند. مهم نیست که صفحه اصلی سایت شما چقدر کامل باشد اگر بیشتر بازدیدکنندگان از یک صفحه دیگر که برای ورود بهینه نشده است استفاده کنند منجر به افزایش بانس ریت می شود. صفحات فرود یک راه حل عالی برای آن هستند. آنها به طور خاص طراحی شده اند تا به عنوان نقطه ورود مطلوب عمل کنند.

بیشتر بدانید:  تاثیر ssl بر سئوی وب سایت و اهمیت آن برای گوگل + پاسخ به چند سوال مهم .

5) استفاده از تصاویر جذاب

ما انسانها موجوداتی بصری هستیم. داشتن تصاویر و عکس های جذاب و آسان برای تفسیر می تواند توجه کاربران را سریعتر از هر متنی جلب کند. بیشتر روی عناصر بصری سرمایه گذاری کنید و آنها را به صفحات بعدی که می خواهید مشتری شما واردش شود پیوند دهید.

6) بهبود بازاریابی محتوا

محتوا همیشه راهی عالی برای نگه داشتن افراد در سایت شما است. مقالات مفید، مطالب غنی و داده های مرتبط همیشه ارزش ماندن طولانی تر کاربران در سایت شما را خواهند داشت.

اما خود این مقالات کافی نیستند. بازدیدکنندگان می توانند آن را فوق العاده بدانند اما همچنان از سایت شما خیلی سریع خارج شوند. بنابراین وقت آن است که واقعاً در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری کنید، توسط روش های مختلف سئو مانند لینک دادن به صفحات مختلف سایت تان در یک مقاله

7) استفاده از افزونه های مختلف 

آخرین تلاش را قبل از رفتن کاربران انجام دهید، یک نکته مفید این است که از ابزارها و افزونه هایی استفاده کنید که تشخیص می دهد چه زمانی بازدیدکننده قصد دارد از سایت شما خارج شود. این امر با ردیابی حرکت ماوس صورت می گیرد و تشخیص می دهد کاربر چه وقتی قصد خروج دارد.

هنگامی که این محرک فعال است، وب سایت می تواند به طور خودکار پیامی را نمایش دهد که از کاربر درخواست می کند، به عنوان مثال در خبرنامه عضو شود. شاید آنها در حال خروج باشند، اما این بدان معنا نیست که آنها علاقه ای به آنچه شما ارائه می دهید ندارند. به این ترتیب، می توانید از فرصت تقریباً از دست رفته برتری کسب کنید.

سخن آخر

این 7 مورد فقط بخشی از راه های کاهش بانس ریت می باشد اما با این وجود بسیار ساده هستند و می توانید با رعایت این موارد سایت خود را بهبود ببخشید،
اگر شما نیز نکته ای میدانید زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp