آشنایی با تفاوت دسته و برچسب در وردپرس

تفاوت دسته و برچسب در وردپرس در چیست؟ آشنایی با نحوه کار با آن

آنچه که در این مقاله می خوانید:

دسته ها و برچسب ها در وردپرس چیزی است که همیشه هنگام نوشتن یا ویرایش یک پست در نوار کناری سمت راست یا چپ (بستگی به زبان پیشخوان وردپرس تان دارد) پیدا خواهید کرد. اما موضوع فراتر از این است. وقتی صحبت از سازماندهی محتوای سایت شما و همچنین سئو می شود، دسته ها و برچسب ها اهمیت بیشتری دارند. و ممکن است برایتان سوال پیس آمده باشد که تفاوت دسته و برچسب در چیست و یا اصلا به چه دردی می خورند، در جای درستی قرار دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دسته ها و برچسب ها دو راه اصلی برای گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. به عبارت ساده، دسته ها بیشتر حالت عمومی دارند، در حالی که برچسب ها خاص تر هستند.

آشنایی با تفاوت دسته و برچسب

دسته بندی ها در وردپرس

به طور خلاصه، دسته بندی ها عمومی ترین روش گروه بندی محتوا در سایت وردپرسی هستند. و درواقع تقسیم بندی یک موضوع یا گروهی از موضوعات است که به نوعی به یکدیگر مرتبط هستند.

گاهی اوقات، یک پست می تواند به طور همزمان به چندین دسته تعلق داشته باشد. با این حال، اختصاص دادن بیش از 2-3 دسته به یک پست شاید کار مناسبی نباشد. نکته مهم در اینجا این است که محتوای خود را به گونه ای مرتب کنید که دسترسی به آن را برای خواننده آسان تر باشد.

به عنوان مثال، اگر من پستی بنویسم که آخرین اخبار را اعلام کند، آن را در دسته «اخبار» قرار می دهم. و اگر من یک آموزش در مورد نحوه ایمن نگه داشتن سایت وردپرس خود بنویسم، آن را در دسته “امنیت” قرار خواهم داد. اما، اگر به اخباری برخورد کنم که شامل امنیت می شود، می توانم پست خود را به هر دو دسته اضافه کنم: «اخبار» و «امنیت».

بیشتر بدانید:  هاست خوب برای وردپرس چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برچسب ها در وردپرس 

اگر می‌خواهید محتوایی را با کلمات کلیدی خاصی شناسایی یا تقسیم بندی کنید، برچسب‌ها برای این کار عالی هستند. به سادگی، چند کلمه را انتخاب کنید که یک پست را به بهترین شکل توصیف کند.

تفاوت اصلی بین دسته ها و برچسب ها در نحوه استفاده از آنهاست. به نوعی منظور از دسته بندی ها برای نشان دادن ژانر پست است. از سوی دیگر، برچسب ها عمیق و اختصاصی تر می‌شوند و موارد ریزتری را نشان می‌دهند که پست در مورد آنها صحبت می‌کند. بنابراین، شما می توانید از چندین برچسب برای یک پست وبلاگ استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر من پستی در مورد کسب طلای مایکل فلپس در المپیک بنویسم، می توانم برچسب های زیر را اضافه کنم: مایکل فلپس، طلا، شنا، ریو، المپیک، پروانه و این لیست می تواند ادامه یابد.

سخن آخر

در پایان باید گفت، دسته ها و برچسب ها در وردپرس برای سازماندهی محتوای وب سایت شما و اطمینان از اینکه همه چیز برای خواننده آسان است، بسیار مهم هستند. به همین دلیل است که ما واقعاً به شما توصیه می کنیم همین امروز 5 تا 10 دقیقه برای ایجاد دسته بندی و ساختار برچسب مناسب در سایت خود وقت بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp