تغییر رنگ آدرس بار مرورگر هنگام ورود به وبسایت، بدون نیاز به نصب افزونه!

آنچه که در این مقاله می خوانید:

آیا توجه کرده اید که بسیاری از وب سایت های محبوب مانند BBC و Facebook از رنگ های برند خود برای نوار آدرس در مرورگر تلفن همراه استفاده می کنند. اخیراً یکی از کاربران ما از ما پرسید که آیا می‌توانیم در مورد نحوه تغییر رنگ نوار آدرس بار مرورگر تلفن همراه برای وب سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده اند بنویسیم؟ در این مقاله به شما نحوه تغییر رنگ نوار گوگل در وبسایت را آموزش می دهیم.

چرا تغییر رنگ آدرس بار مرورگر مهم است؟

اکثر تم های محبوب وردپرس واکنش گرا هستند. این باعث می شود سایت شما در دستگاه های تلفن همراه عالی به نظر برسد. با این حال، هنوز هم می توان با یک سری ترفندها قالب وردپرسی را در گوشی های هوشمند زیباتر کرد.

تطبیق رنگ نوار آدرس گوگل با تم سایت وردپرس شما، حسی شبیه به یک برنامه بومی به مردم می دهد. و این باعث بهبود تجربه کاربر می شود که در نهایت فروش و تبدیل را افزایش می دهد.

با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که در حال حاضر فقط برای مرورگر وب Google Chrome در دستگاه‌های Android با استفاده از Lollipop یا نسخه‌های جدیدتر کار می‌کند.

آموزش تغییر رنگ نوار گوگل در وب سایت وردپرسی

به سادگی  کد زیر را در قالب یا فایل header.php درست قبل از بسته شدن تگ </head> اضافه کنید.

 <meta name=”theme-color” content=”#ff6600″ />

این خط یک متا تگ HTML است که توسط گوگل کروم در اندروید برای تغییر رنگ نوار آدرس در مرورگر موبایل استفاده می شود. فیلد content دارای کد برای رنگی است که می خواهید به عنوان رنگ تم استفاده کنید.

بیشتر بدانید:  افزونه امتیاز دهی ستاره ای برای مطالب وب سایت.( آشنایی با 9 پلاگین برتر)

نمی دانید چگونه کد رنگ را دریافت کنید؟

می توانید مقدار HEX یک رنگ را با استفاده از هر نرم افزار ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop، Gimp، Paint و غیره دریافت کنید.

پیدا کردن کد رنگ در فتوشاپ

همچنین می‌توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین انتخاب رنگ HTML یک رنگ را انتخاب کنید.

اگر رنگ یک صفحه از وب، چشم شما را گرفته و می خواهید دقیقا همان کد رنگی را انتخاب و استفاده کنید، می توانید از افزونه مرورگر مانند ColorZilla استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه رنگ نوار آدرس را در مرورگر تلفن همراه برای مطابقت با سایت وردپرس خود تغییر دهید. 

3.5/5 - (2 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید