بررسی الگوریتم های گوگل

بررسی الگوریتم های گوگل و تاثیر آن ها بر روی سئو !

آنچه که در این مقاله می خوانید:

چرا شناخت الگوریتم های گوگل مهم است؟

قوانین گوگل مانند قوانین شهروندی هستند ، همان گونه که ما را محدود می کنند همان گونه نیز باعث آسایش ، رفاه ، و امنیت ما در فضای آنلاین می شوند . پس اگر می خواهید در فضای اینترنت فعالیت کنید باید با به بررسی الگوریتم های گوگل بپردازید تا خدایی نکرده توسط گوگل جریمه نشوید و حتی با رعایت این قوانین جایزه نیز دریافت کنید و رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.
در میان انواع بسیاری از الگوریتم های گوگل، تعدادی از آن ها، سئو  را دچار دگرگونی و تغییر کرده اند . در این مقاله قصد داریم به معرفی 6 مورد از مهمترین الگوریتم های گوگل بپردازیم و نحوه کارکرد آن ها و تاثیر آن ها بر روی سئو را بررسی کنیم.

بررسی الگوریتم های گوگل و تاثیر آن ها بر روی سئو / آکادمی وبسیبا

بررسی 6 مورد از مهم ترین الگوریتم های گوگل:

 1. الگوریتم پاندا: پاندا به انتشار محتوای با کیفیت بسیار اهمیت می دهد ، پس اگر محتوای شما کپی باشد یا دارای کلمات اضافی بسیاری باشد ، پاندا عصبی می شود باید توجه داشته باشید که اگر شما روزانه تعداد زیادی مقاله تولید و منتشر کنید نیز پاندا عصبی شده و شما را جریمه می کند .
  پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید مقاله ایی منتشر کنید ، یا خودتان بنویسید یا آن را از سایت های خارجی ترجمه کنید تا کپی شناخته نشود ( برای اینکه متوجه بشوید مطلبی که ترجمه کرده اید و یا نوشته ایید قبلا شخص دیگری همانند آن را منتشر کرده است یا خیر می توانید از ابزار smallseotools استفاده کنید ، و همچنین در هنگام نوشتن مقاله از کلمات مترادف استفاده کنید و همینطور روزانه بیشتر از 10 مقاله در سایت منتشر نکنید تا از حمله پاندا در امان بمانید
 2. الگوریتم پنگوئن: هدف الگوریتم پنگوئن شناسایی وب سایت هایی است که از بک لینک های بی کیفیت استفاده کرده و یا شمار زیادی لینک از سایت های بی ارتباط با کسب و کار خودشان تهیه کرده اند.
  پیشنهاد ما به شما این است که هنگام گرفتن بک لینک از سایر وب سایت ها ، اولا از سایت هایی بک لینک بگیرید که سایتشان با موضوع و نوع سایت شما مرتبط باشد ، ثانیا اگر سایتتان تازه تاسیس است تا 3 ماه حداکثر روزانه 3 الی 10 بک لینک و بعد از سه ماه حداکثر روزانه 200 بک لینک بگیرید، و در پایان حواستان باشد که اگر لینک تان در سایتی ثبت شد حداقل 6 ماه در آن سایت بماند چون در صورتی که لینک شما زود پاک شود گوگل شک خواهد کرد که شما با پرداخت پول بک لینک تهیه کرده اید و جریمه تان می کند ، چون گوگل از تهیه لینک با پرداخت پول مخالف است.
 3. الگوریتم مرغ مگس خوار: این الگوریتم با شناسایی کلمات و مترداف آن ها سعی کرده است مرتبط ترین نتایج را به مخاطب نمایش دهد ، حتی اگر حاوی کلمات دقیق جست و جو نباشد . تا با این کار تولید محتوای ارزشمند را زیاد کند و نویسندگان مقاله به جای تمرکز بر روی کلمات بر روی مطلب مفید و کاربر پسند تمرکز نمایند .
  پیشنهاد ما به شما این است که به معنا و مترادف های کلمات کلیدی خود دقت کنید و درست و به جا به کار ببرید.
 4. الگوریتم موبایل: امروزه گوگل تمامی وب سایت ها را بر اساس سرعت و کاربرپسند بودن نسخه موبایل آن ها نیز بررسی و رتبه بندی می کند.
  پیشنهاد ما به شما این است که صفحات خود را برای نسخه موبایل نیز طراحی کنید و با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند Gtmetrix سرعت سایت خود را بسنجید و در صورت کند بودن با نصب افزونه هایی مانند a3 lazy load یا wp smush و باقی افزونه ها و روش ها سرعت سایت تان را بهبود ببخشید.
 5. الگوریتم Rankbrain یا هوش مصنوعی: این الگوریتم با شناسایی رفتار کاربران سعی دارد بهترین نتایج را به کاربران نمایش دهد ، شما تصور کنید در گوگل مطلبی را سرچ می کنید و بر روی سایتی که در جایگاه 4 قرار دارد کلیک می نمایید ، اگر این رفتار به صورت مکرر تکرار شود آن سایت به رتبه یک گوگل صعود خواهد کرد تا بقیه کاربران نیز بتوانند از آن مطلب استفاده نمایند.
 6. الگوریتم کبوتر: کبوتر عبارت جست و جو شده را بررسی می کند و اگر آن عبارت متعلق به مکان خاصی باشد بهترین پیشنهادات را به مخاطب می دهد ، به طور مثال اگر شما در تهران سرچ کنید رستوران ، نزدیک ترین رستوران ها را به شما نمایش می دهد. بهتر است اگر صاحب کسب و کار آنلاینی هستید که دارای مکان فیزیکی نیز می باشد ، محل کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید.
بیشتر بدانید:  کاهش بانس ریت با 7 نکته ساده و تاثیر آن بر افزایش تعامل کاربران.


نکته پایانی:

الگوریتم و قوانین گوگل به همین 6 مورد ختم نمی شود ، این 6 مورد از مهمترین قوانین گوگل بودن شما هر چه بیشتر با قوانین گوگل آشنا شوید راحت تر می توانید سئوی سایت خود را بهبود ببخشید.

اگر شما نیز با سایر الگوریتم های گوگل آشنا هستید زیر همین مقاله با بقیه به اشتراک بگذارید.
[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp