بستن کلیک راست در وردپرس

بستن کلیک راست در وردپرس و جلوگیری از کپی برداری با چند گام ساده!

آنچه که در این مقاله می خوانید:

بستن کلیک راست در وردپرس یکی از مواردی است که قطعا می تواند مفید باشد. وقتی کلیک راست را غیرفعال می‌کنید، از سرقت محتوای سایت خود توسط بازدیدکنندگان جلوگیری می‌کنید و همچنین با استفاده از دستور Inspect از دیدن کدهای سایت خود جلوگیری می‌کنید.

در ادامه می خوانید که چگونه می توانید کلیک راست را با استفاده از یک افزونه غیرفعال کنید.

آیا بستن کلیک راست در وردپرس ضروری است؟

اساساً این کار برای سایت های نمونه کار بسیار مهم است، جایی که شما قطعاً می خواهید از کپی برداری تصاویر شما توسط بازدیدکنندگان خود جلوگیری کنید، زیرا این نمونه کار ها نشان دهنده کار شماست و برای شما درآمد می آورد. تصور کنید شما یک عکاس هستید و به تازگی وبسایتی طراحی کردید و نمونه عکس های خود را در وب سایت آپلود کرده اید، قطعا نمی خواهید اشخاص دیگری از عکس های شما به اسم خود در سایت خودشان استفاده کنند.

از سوی دیگر، موقعیت‌هایی وجود دارد که می‌خواهید فکر کنید که “آیا واقعاً می‌خواهم از کپی کردن این موضوع توسط مردم جلوگیری کنم؟” وب‌سایت‌های آشپزی و وبلاگ‌های دستور پخت نمونه‌ای عالی از این موضوع هستند. همین امر در مورد سایت‌های DIY، وبلاگ‌هایی که در آن افراد نکات و ترفندهایی را درباره نحوه انجام کاری به اشتراک می‌گذارند نیز صدق می‌کند. برخی از کاربران دوست دارند محتوا را کپی کرده و در پوشه های خاص خود جایگذاری کنند، بنابراین غیرفعال کردن کلیک راست ممکن است به معنای تداخل در تجربه کاربری آنها باشد.

به هر حال، با فرض اینکه تصمیم خود را در مورد غیرفعال کردن کلیک راست بر روی وب سایت وردپرس خود گرفته اید، بیایید ببینیم که واقعاً چگونه این کار انجام می شود.

بیشتر بدانید:  اینماد چیست ؟ و برای دریافت آن باید چه شرایطی را دارا بود؟

از کدام افزونه استفاده کنیم؟

همانطور که در بسیاری از موقعیت‌های مرتبط با وردپرس انجام می‌دهیم، می‌خواهیم یک افزونه مفید را برای این کار معرفی کنیم. پس از مدتی جستجو در بازار اینترنت، تصمیم گرفتیم از افزونه WP Content Copy Protection & No Right Click استفاده کنیم و دلیل آن در پایین آمده است.

غیرفعال سازی کلیک راست با کمک افزونه

این افزونه در دو نسخه اصلی (رایگان) و حرفه ای (پولی) ارائه می شود. با نسخه اصلی افزونه، می‌توانید از محتوای خود نه تنها در برابر کپی کردن با کلیک راست، بلکه از انتخاب نیز محافظت کنید. به این ترتیب، برای مثال، هنگام انتخاب متن از دستور Ctrl+C جلوگیری می کنید.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که وقتی کلیک راست را غیرفعال می کنید، نه تنها از محتوای خود در برابر کپی کردن محافظت می کنید، بلکه از بازرسی کدهای صفحه نیز محافظت می کنید، زیرا دستور Inspect نیز در منوی کلیک راست قرار دارد. نه فقط این بلکه افزونه همچنین دستور Ctrl+U را در کروم غیرفعال می کند، که راه دیگری برای مشاهده کدهای صفحه است. به این ترتیب، کد صفحه شما کاملاً در امان است.

در مورد نسخه پریمیوم، تمام ویژگی‌ها به‌عنوان نسخه اصلی، به‌علاوه گزینه‌های کنترل پنل پیشرفته‌تر، واترمارک، محافظت از پوشش jQuery، حفاظت تصویر تهاجمی و غیره را دارد.

در هر صورت، با استفاده از این افزونه، هر زمان که کاربر بخواهد روی قسمتی از محتوای شما کلیک راست کند، پیامی مبنی بر محافظت از محتوا دریافت می کند.

نحوه فعال سازی این افزونه

پس از نصب افزونه، به داشبورد خود بروید و روی تنظیمات کلیک کنید. از آنجا، به WP Content Copy Protection بروید.

بیشتر بدانید:  ریدایرکت 301 و 302 چه تفاوتی با هم دارند ؟ بررسی کامل هر دو .

رفتن به تنظمیمات این افزونه

تنظیمات اصلی تنظیمات اولیه هستند، یعنی تنظیماتی که به صورت رایگان دریافت می کنید. سایر موارد، از جمله برگه‌های کنار تنظیمات اصلی، ممتاز هستند و برای استفاده از آن باید افزونه را ارتقا دهید.

محافظت از صفحاتی را که به آن نیاز دارید فعال کنید، به عنوان مثال، پست‌ها، صفحه اصلی و صفحه استاتیک.

بستن کلیک راست در صفحات هدف

و همین است. اکنون محتوای شما در برابر کپی محافظت می شود و هیچ کس نمی تواند کد سایت شما را با استفاده از دستور Inspect مشاهده کند.

مجدداً، قبل از نصب و فعال سازی این افزونه، باید مطمئن شوید که واقعاً می خواهید آن را انجام دهید. گاهی اوقات، کاربران از کپی برداری بیش از حد عصبانی یا آزرده می شوند و ممکن است در واقع مقداری از ترافیک را از دست بدهید. موضوع دیگری که باید در نظر گرفت این است که ممکن است بر فعالیت خزنده گوگل تأثیر بگذارد که به نوبه خود ممکن است بر رتبه صفحه شما تأثیر داشته باشد.

با این حال، اگر محتوای اصلی را ارسال می کنید و اگر محافظت از آن در برابر کپی یا سرقت ادبی حیاتی است، غیرفعال کردن کلیک راست روی یک صفحه وب یا پست در وردپرس با استفاده از یک افزونه راه حل ایده آل برای شما است.

بستن کلیک راست در وردپرس به روش های مختلف امکان پذیر است، نسخه پریمیوم این افزونه همچنین به شما امکان می دهد فقط از محتوای صفحات یا پست های خاص محافظت کنید، فقط باید مطمئن شوید که واقعاً به چه نوع محافظتی نیاز دارید.

بیشتر بدانید:  تفاوت برگه با نوشته در وب سایت های وردپرسی با زبانی ساده.
5/5 - (1 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp