چگونه سئو را یاد بگیریم؟

چگونه سئو یاد بگیریم؟ یادگیری سئو در 6 مرحله به صورت رایگان در خانه.

آنچه که در این مقاله می خوانید:

شاید در ذهن شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه سئو یاد بگیریم و از کجا شروع کنیم، با توجه به اینکه سئو یا بهینه سازی وب سایت شغلی پر درآمد و در عین حال یادگیری آن ممکن است کمی گران باشد.

پس در ابتدای کار لازم نیست هزینه های زیادی را بپردازید، شما می توانید یادگیری اصول مقدماتی سئو را شروع کنید و ببینید اصلا به این حوزه علاقه ای دارید یا نه، و اگر از آن خوشتان آمد و در ادامه راه دوره سئویی را خریداری کنید. در این مقاله سعی کرده ایم شما را با مقدمات اولیه سئو آشنا کنیم.

پاسخ به سوال (چگونه سئو یاد بگیریم) با 6 اصل 

1. هدف سئو را درک کنید

کسب و کارها اهداف بازاریابی متفاوتی دارند، اما هر شرکتی تمایل به افزایش درآمد دارد و این هدف کلی سئو است.
بهبود سایت با سئو به شما این امکان را می دهد که در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) قرار بگیرید و با آمدن کاربران از گوگل به  وب سایت شما کسب درآمد کنید. اما قبل از اینکه به طور کامل در سئو غرق شود، شما باید عملکرد درونی موتورهای جستجو مانند گوگل را درک کنید.

گوگل و سایر موتورهای جستجوی پیشرو دارای “عنکبوت” یا “ربات” هستند که در اینترنت برای یافتن، فهرست بندی و رتبه بندی سایت ها می خزند. هنگامی که شخصی وارد یک جستجو می شود، موتورهای جستجو لیستی از وب سایت ها را با محتوای مرتبط ارائه می دهند.

موتورهای جستجو باید سایت شما را پیدا کنند، بنابراین این باید اولین کار شما باشد. می‌توانید از Google بخواهید که URL شما را با ابزار بازرسی URL و Bing از طریق ابزار وب مستر Bing خود فهرست کند.

2. در پیدا کردن کلمات کلیدی استاد شوید

برای انتخاب کلماتی که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید، به تحقیق نیاز است. اگر کلمات کلیدی را انتخاب کنید که مردم اغلب آنها را جستجو می کنند و با کسب و کار شما مطابقت دارند، می توانید سایت خود را در مقابل دید مخاطبان بیشتری قرار دهید.

بیشتر بدانید:  دلایل پنالتی شدن سایت توسط گوگل و نحوه رفع این مشکل.

دو نوع کلیدواژه وجود دارد – کلیدواژه های دم بلند که شامل سه کلمه یا بیشتر است و کلمات کلیدی کوتاه که فقط یک یا دو کلمه را در خود جای می دهند. کلمات کلیدی دم بلند صفحات شما را متمرکز می کنند و علاقه بهتری ایجاد می کنند.

به عنوان مثال، اگر شخصی «مجله‌ها را از کجا بخریم» جستجو می‌کند، دقیق‌تر از «مجلات» است، بنابراین می‌توانید انتظارات او را بهتر برآورده کنید. بنابراین، چگونه می‌توانید جستجوهای برتر مرتبط با صنعت خود را بشناسید؟

هنگام یادگیری SEO از ابزارهای کلیدواژه مانند Keywords Everywhere ، Soolve و سایر ابزارها استفاده کنید.

همچنین می توانید نگاهی اجمالی به کلمات کلیدی رقبایتان برای رقابت در سئو بیندازید.

کلمات کلیدی عناصر اصلی برای سئو هستند زیرا شما آنها را در محتوا، عناوین، توضیحات متا و URL های خود قرار می دهید. آشنایی با تحقیقات کلمات کلیدی گامی اساسی در سفر سئوی شماست.

3. تفاوت بین سئو داخلی و خارج از صفحه را بدانید

سئو در دو مکان انجام می شود که به آن سئوی داخل صفحه و خارج از صفحه گویند. آنچه در صفحه اتفاق می افتد چیزی است که می توانید مستقیماً با یادگیری SEO تغییر دهید، در حالی که آنچه خارج از صفحه انجام می شود به سایر سایت ها بستگی دارد.

سئوی درون صفحه شامل قالب بندی (مانند تگ های H1 و H2)، استفاده از کلمه کلیدی، پیمایش، URL ها، توضیحات متا، و توضیحات تصویر یا متن جایگزین و … است.

سئوی خارج از صفحه شامل: نظرات دیگران در مورد محتوای آنلاین شما، پیوندهای معتبر به سایت شما، ذکر نام تجاری شما و بازاریابی رسانه های اجتماعی همگی به سئوی خارج از صفحه شما کمک می کنند.

بیشتر بدانید:  تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو چگونه است و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

4. شناسایی سیگنال های UX را یاد بگیرید

هدف موتورهای جستجو جلب رضایت افراد با نتایج مناسب است، بنابراین تجربه کاربری (UX) نقش مهمی در سئو دارد. تغییرات در سایت شما باید کاربران را در اولویت قرار دهد و باعث شود طراحی، عملکرد و انتظارات آنها را برآورده کند.

الگوریتم‌هایی مانند RankBrain گوگل رفتار کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا سطح رضایت و ترجیحات آن‌ها را اندازه‌گیری کنند. از طریق یادگیری ماشینی، اکنون نگاه دقیق تری به شیوه های الگوبرداری شده کاربران وجود دارد.

درصد جستجوگرانی که روی یک نتیجه موتور جستجو کلیک می‌کنند، یا نرخ کلیک ارگانیک (CTR)، یکی از حوزه‌های تجربه کاربر است که Google آن را بررسی می‌کند. این به نشان دادن ارتباط و جذابیت یک نتیجه در مقایسه با سایرین کمک می کند.

سیگنال UX دیگر، زمان ماندن، یعنی مدت زمانی که شخص قبل از بازگشت به SERP در یک صفحه می‌ماند، توسط موتورهای جستجو شناسایی می‌شود و می‌تواند بر عملکرد SEO شما تأثیر بگذارد.

بسته به نوع درخواست جستجو، زمان ماندگاری طولانی‌تر می‌تواند علاقه آنها را به نتیجه شما نشان دهد یا نشان دهد که در یافتن پاسخ واضح مشکل دارند. کلمه کلیدی و مطالب می تواند نشان دهد که کدام پاسخ دقیق تر است.

این معیارها وضعیت سئوی شما را در حالی که بهینه سازی می کنید و به دنبال بهینه سازی هستید، منعکس می کند. در طول آموزش سئو به سیگنال های UX توجه کنید تا رتبه خود را ارتقا دهید.

5. ایجاد محتوای مناسب

محتوایی که برای سایت خود می سازید  از جمله وبلاگ ها، مقالات اطلاعاتی، خبرها و ویدیوها، روش اصلی برای جذب جستجوگران و موتورهای جستجو برای شماست. اگر از بهترین شیوه های سئو پیروی کنید، تولید محتوای ماهرانه می تواند ترافیک گوگل را جذب کند.

بیشتر بدانید:  کلمات کلیدی lsi چیست و چه اثری در سئو دارد؟+ اموزش نحوه یافتن این کلمات.

محتوای نوشتاری برای خزنده‌های موتورهای جستجو مناسب است، زیرا آنها در غربال کردن متن مهارت دارند. آنها به دنبال تعادلی از کلمات کلیدی، اطلاعات جامع و یک طرح قابل هضم هستند. یادگیری این نکته ضروری است که محتوای سئو پسند با طول ارتباط دارد.

برای مثال، پست‌های طولانی‌تر، شانس بیشتری برای کمک به جستجوگران در جستجوی دانش یا محصولات دارند.

محتوا باید به طور کامل به موضوع انتخاب شده بپردازد، و Google به جای پست‌های شلخته و بی‌حساب، به دنبال مقالات صیقلی می‌گردد.

موتورهای جستجو همچنین به محتوای تازه و اصلی نیاز دارند و نتایجی را که فقط کلمات سایت های دیگر را کپی یا کپی می کنند جریمه می کنند. در طول فرآیند یادگیری سئو، مراقب این جریمه ها باشید.

6. لینک بیلدینگ را شروع کنید

در مجموعه بیش از 200 فاکتور رتبه بندی گوگل، لینک ها یکی از سه فاکتور برتر هستند. پیوندهایی از سایر وب سایت ها به صفحات شما به موتورهای جستجو نشان می دهد که سایت شما چقدر برای کاربران در سراسر وب قابل اعتماد و مفید است.

با این حال، موتورهای جستجو در مورد تاکتیک های ایجاد لینک مشکوک می توانند بسیار سختگیر باشند. ساخت لینک کلاه سفید به این معنی است که شما تحسین سایر مقامات صنعت، بازبینان مورد اعتماد و عموم مردم را به دست می آورید. شما می توانید با تقویت شبکه خود و افزایش آگاهی از برند، شهرت مفیدی برای خود ایجاد کنید.

پیوندهای طبیعی همچنین می توانند از وبلاگ نویسی مهمان و درخواست پیوند به ذکرهای موجود باشند. مشارکت در رسانه های اجتماعی روشی موثر برای تشویق مردم به خواندن، اشتراک گذاری و صحبت در مورد سایت شما است. این رویکرد پیشگیرانه اغلب منجر به ایجاد پیوند می شود زمانی که مشتریان درباره کسب و کار شما با دیگران صحبت می کنند.

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید