تصویر شاخص آموزش ثبت دامنه ir

آموزش ثبت دامنه ir در سایت ایرنیک به صورت گام به گام .

آنچه که در این مقاله می خوانید:

آموزش ثبت دامنه ir :

اگر می خواهید یک وب سایت ایجاد کنید ، قبل از هر چیز باید دامنه آن سایت را ثبت کنید. دامنه ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع فعالیت و همچنین موقعیت جغرافیایی می توانید از انواع آن ها استفاده کنید. همه دامنه ها از دو قسمت تشکیل شده اند: نام دامنه و پسوند. نام دامنه در واقع نام سایت شماست که مشتریان و کاربران آن را نام سایت شما می دانند . پسوند دامنه نوع فعالیت سایت شما و همچنین موقعیت جغرافیایی شما را نشان می دهد. برای خرید پسوند های عمومی مثل com. فقط کافیست به یکی از سایت های ارائه دهنده دامنه مراجعه کرده و دامنه خود را ثبت کنید . اما برای خرید پسوند های ملی مثل ir. مسیر متفاوت تری در پیش دارید ، که در ادامه مقاله به آموزش ثبت دامنه ir می پردازیم .

ثبت نام در سایت ایرنیک :

برای ثبت دامنه در سایت ایرنیک ابتدا باید در این سایت ثبت نام کرده و برای خود حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ثبت نام ، یک شناسه به عنوان شناسه nic به صورت رایگان دریافت خواهید کرد.

پس از ثبت نام ، وارد صفحه ورود به سیستم خواهید شد. با پر کردن اطلاعات مورد نیاز و انتخاب گزینه ورود می توانید وارد حساب خود شوید. دقیقاً مانند تصویر زیر:

نحوه ورود به سایت ایرنیک

ثبت دامنه :

پس از ورود به حساب خود ، صفحه ای با نوار منو باز می شود. در این منو یکی از گزینه ها “دامنه ها” است که باید بر روی آن کلیک کرده و گزینه ثبت دامنه را مانند تصویر زیر انتخاب کنید:

بیشتر بدانید:  اینماد چیست ؟ و برای دریافت آن باید چه شرایطی را دارا بود؟

ثبت دامنه در سایت ایرنیک

پس از انتخاب گزینه ثبت دامنه ، به صفحه زیر وارد می شوید . در کنار کادر “نام دامنه” ، باید نام مورد نظر خود را در آن کادر وارد کنید تا بررسی کند آیا قبلاً این نام دامنه ثبت شده است یا خیر . اگر دامنه قبلاً ثبت شده باشد ، سایت برای شما پیامی مانند پیام زیر ارسال می کند و می گوید دامنه ای که انتخاب کرده اید تکراری است.

بررسی دامنه توسط سایت ایرنیک

اما اگر قبلاً ثبت نشده باشد ، صفحه ای مانند صفحه زیر باز می شود:

در دسترس بودن دامنه و ثبت آن

در قسمت مدت زمان ثبت، شما تعیین می کنید که دامنه چه مدت برای شما باشد . خوب ، شما باید در زمانی که تعیین می کنید مراقب باشید زیرا قابل تغییر نیست ( البته بعد از اتمام دوره می توانید آن را تمدید کنید) در بخش رابط ها چهار کادر وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها رابط دامنه و مالک دامنه را مشخص کنید. افراد اغلب گزینه خودم را برای کادر اول و دوم انتخاب می کنند زیرا نمی خواهند شخص دیگری به دامنه آنها دسترسی پیدا کند. اما در دو کادر بعدی می توانید هر یک از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعد از اینکه همه گزینه ها را انتخاب کردید ، گزینه بازنگری را انتخاب کنید. پس از آن ، صفحه جدیدی برای شما باز می شود که تمام قوانین مربوطه را ذکر می کند و پس از خواندن آن ، باید قوانین را تایید و کد امنیتی را در پایین صفحه وارد کنید. و سپس گزینه ثبت نام را انتخاب کنید ، دقیقاً مانند تصویر زیر:

بیشتر بدانید:  ریدایرکت 301 و 302 چه تفاوتی با هم دارند ؟ بررسی کامل هر دو .

قبول کردن قوانین در سایت ایرنیک

پس از اتمام این مراحل ، به صفحه صورتحساب وارد می شوید و می توانید دامنه مورد نظر خود را خریداری کنید. توجه داشته باشید که دامنه تا زمانی که فاکتور خود را پرداخت نکنید به نام شما ثبت نمی شود.
دامنه بعد از اینکه برای شما رزرو شد ، در حالت انتظار برای تأیید باقی می ماند تا اینکه در نهایت توسط متخصص سایت ایرنیک تأیید شود. پس از تایید دامنه توسط کارشناس سایت ایرنیک ، دامنه مربوطه به نام شما ثبت و فعال می شود.

 نکته پایانی :

شما می توانید از طریق سایت های واسط هم اقدام به خرید دامنه آی آر کنید ، برای این کار فقط کافیست ، شناسه ایرنیک خود را از سایت ایرنیک دریافت کرده و در سایت دیگری اقدام به خرید کنید .

اگر جایی احتیاح به کمک داشتید فقط کافیست با تیم وب سیبا تماس بگیرید . 
اگر نکته ای می دانید زیر همین مقاله با بقیه به اشتراک بگذارید.
[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp