لینک جویس چیست

لینک جویس چیست و چگونه بر استراتژی های دیجیتال تأثیر می گذارد؟

آنچه که در این مقاله می خوانید:

عوامل مهم زیادی وجود دارند که بر رتبه بندی وب سایت ها در گوگل تأثیر می گذارد. برخی از این عوامل به خوبی شناخته شده اند و همیشه در رادار متخصصانی هستند که با سئو سروکار دارند. با این حال، ممکن است افراد کم تجربه به درستی از لینک جویس آگاهی نداشته باشند.

این تکنیک یکی از معیارهای اصلی برای رتبه بندی مقالات می باشد. پس ضروری است که بیشتر در مورد این عامل و نحوه استفاده از آن بدانید.

لینک جویس چیست و چگونه کار می کند؟

یک کاربر وقتی وارد سایت شما می شود و مقاله ای را مطالعه می کند، یک سری پیوندها را در متن وبلاگ می بیند، این لینک ها با ارائه محتوای مرتبط تجربه کاربری را بهبود می بخشد. اما این تکنیک به همین جا ختم نمی شود.

این پیوندها تأثیر مثبتی بر نحوه رتبه بندی وب سایت های گوگل دارند. سایت ها از این ویژگی پیوندسازی دقیقاً برای بهبود جایگاه خود در گوگل استفاده می کنند. اگر یک صفحه چندین پیوند در محتوای خود داشته باشد، توسط الگوریتم های گوگل بهتر ارزیابی می شود. بنابراین، این پیوندها باید با محتوای شما مرتبط و با کیفیت باشند.

با این تکنیک، بخشی از ارزش صفحه لینک دهنده از طریق یک پیوند به صفحه دیگر منتقل می شود تا رتبه بندی صفحه دوم بهبود یابد. بیایید با یک مثال بهتون توضیح بدم.

این تکنیک معمولاً با مثال یک لیوان آبمیوه توضیح داده می شود: ما تصور می کنیم که یک وب سایت در واقع یک لیوان آبمیوه است که در آن ما یک سوراخ (پیوند) را ایجاد می کنیم که بخشی از مایع از آن خارج می شود (ارزش). اگر به جای یک سوراخ، سوراخ های بیشتری ایجاد کنیم، این آبمیوه از طریق سوراخ های بیشتری به اشتراک گذاشته می شوند. و آبمیوه (ارزش) داخل آن لیوان به لیوان های دیگر (وبسایت) منتقل می شود.

بیشتر بدانید:  بررسی الگوریتم های گوگل و تاثیر آن ها بر روی سئو !

این تکنیک مبتنی بر این واقعیت است که گوگل صفحات را مطابق با قدرت و ارزش آن ها رتبه بندی می کند و این قدرت از طریق پیوندها از صفحه ای به صفحه دیگر منتقل می شود.

مثال آب میوه برای لینک جویس

توزیع لینک جویس:

یکی از مهمترین نکات در این تکنیک آشنایی با نحوه توزیع پیوندها می باشد، متخصصان سئو باید بدانند که هر پیوندی که در یک پست استفاده می شود بخشی از آن ارزش و قدرت را منتقل می کند.

این امر بر سایت مقصد تأثیر می گذارد، اما چیزی است که می توان آن را کنترل کرد. صفحه منبع، که میزبان پیوندها است و بخشی از رتبه بندی را منتقل می کند، می تواند میزان هدایت به هر محتوای مقصد را محدود کند.

این امر با رعایت استراتژی ها به توزیع کنترل شده تری کمک می کند.

برای انجام این محدودیت، فقط از ویژگی “no follow” مربوط به هر پیوندی استفاده کنید که در آن سایت نمی خواهد از مزایای Link Juice استفاده کند. برای نوفالو کردن لینک ها می توانید از افزونه Title and Nofollow For Links استفاده نمایید.

هرچه تعداد پیوندها بیشتر باشد، ارزش و اعتبار کمتری بین صفحات مقصد توزیع می شود. (مثال لیوان آب میوه را به یاد آورید)
به طور مثال اگر 10 پیوند در یک صفحه وجود داشته باشد، نسبت به صفحه ای که 5 پیوند دارد ارزش و اعتبار کمتری را بین صفحات مقصد منتقل می کند چون که ارزش صفحه منبع باید بین همه صفحات تقسیم شود. 

تاثیر انکرتکست بر اعتبار منتقل شده:

انکرتکست یکی از عناصر مهم در بهینه سازی و سئوی سایت می باشد. هر چه از این تکنیک به طور موثرتر استفاده شود، موتورهای جستجو بهتر صفحه مقصد را ارزیابی می کنند، در مثال زیر بیشتر به اهمیت انکرتکست می پردازیم.

بیشتر بدانید:  کلمات کلیدی lsi چیست و چه اثری در سئو دارد؟+ اموزش نحوه یافتن این کلمات.

تصور کنید که یک وب سایت فروش کفش دارید و استراتژی بازاریابی محتوا را انجام می دهید. در یکی از مقالات خود، در مورد اهمیت کفش در کاهش فشار در مسابقات صحبت می کنید و در میان مقاله خود یک بک لینک به وب سایت همکار خود می دهید.

روش های مختلفی برای ایجاد این لینک سازی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید برای لینک دادن از عبارت ( اینجا را کلیک کنید ) استفاده نمایید. اما با این کار شما پیوندی ایجاد کرده اید که با وجود ارائه ارزش و اعتبار، با کلمه کلیدی مورد استفاده در محتوا ارتباط برقرار نمی کند.

بهترین راه برای این کار استفاده از کلمات مرتبط تر هنگام لینکدهی است، مانند: “تاثیر کفش بر کاهش فشار”. این کلمات برای پیوند دادن مناسب تر هستند و ارزش قوی تری را منتقل می کنند.
پیشنهاد می کنم حتما مقاله مربوط به انتخاب صحیح انکرنکست را بخوانید.

نحوه دریافت لینک جویس برای مطالب سایت خود:

  1. تولید محتوای با کیفیت
  2. بازاریابی دیجیتالی
  3. ارتباط موثر با مخاطب
  4. فعالیت در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی

سخن آخر:

این تکنیک برای کسانی مناسب است که می خواهند در فضای آنلاین بیشتر دیده شوند یا اینکه می خواهند رتبه سایت خود را بهبود ببخشند. اکنون، شما این موضوع را بهتر درک کرده اید و آماده کار با این پارامتر سئو در استراتژی خود هستید!

راه های زیادی برای متقاعد کردن سایت های دیگر برای دریافت بک لینک وجود دارد تا مخاطبان آنها وارد سایت شما شوند. اما یک نکته واقعاً ارزشمند استفاده از محتوای تعاملی و با کیفیت برای دریافت بک لینک بیشتر است. 

بیشتر بدانید:  کم کردن حجم عکس با 6 تا از بهترین ابزار های آنلاین!

اگر شما نیز مطلبی می دانید یا سوالی دارید زیر همین مقاله برای ما کامنت بگذارید.

[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp