نحوه استفاده از کلمات کلیدی lsi

کلمات کلیدی lsi چیست و چه اثری در سئو دارد؟+ اموزش نحوه یافتن این کلمات.

آنچه که در این مقاله می خوانید:

دیگر دورانی که سئو کاران در تلاش برای به دست آوردن رتبه های خوب روی یک کلمه کلیدی زوم می کردند و برای گرفتن رتبه برتر در گوگل به صورت غیر اصولی از یک کلمه کلیدی در محتوای خود زیاد استفاده می کردند گذشته است. امروزه، کلید پیشرفت تولید محتوای با کیفیت است. و برای تولید با کیفیت می توان از کلمات کلیدی LSI استفاده کرد. طبق آمار بیش از 15٪ از جستجوهای روزانه گوگل عبارت های جدیدی هستند که کاربران قبلا هرگز آنها را جستجو نکرده اند پس اهمیت LSI اینجا معلوم می شود.

آمار و ارقام مرتبط با کلمات LSI

از منظر سئو، استفاده از کلمات LSI نتایج بسیار مثبتی دارد. با استفاده از آنها در محتوای خود، می‌توانید محتوای خود را تقویت کنید و دید جستجوی خود را بهبود بخشید.

در این مقاله، من قصد دارم هر آنچه را که باید در مورد کلمات کلیدی LSI بدانید، ارائه کنم تا بتوانید سئوی خود را بهبود بخشید، ترافیک مرتبط بیشتری را به سایت خود هدایت کنید و مشتریان بیشتری را جذب کنید. پوشش خواهم داد:

شما نه تنها با درک روشنی از اینکه چرا LSI برای بازاریابی محتوا و سئو بسیار مهم هستند، این مقاله را به پایان خواهید رساند. بلکه نکات و ابزارهایی برای پیاده سازی آن ها در استراتژی خودتان یاد می گیرید.

کلمات کلیدی LSI چیست؟

گوگل از سال 2015 در مورد اهمیت این کلمات صحبت کرده است. با این حال، آنها زمان زیادی را صرف توضیح دقیق این موضوع برای بازاریابان اینترنتی نکرده اند.

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Index (ing) است. این یک برنامه کامپیوتری است که برای یادگیری انواع مترادف های یک کلمه طراحی شده است. این روشی است که از تکنیک های ریاضی برای یافتن روابط بین کلمات و مفاهیم در یک قطعه محتوا استفاده می کند.

تحقیقات لازم درباره کلمات کلیدی LSI چیست

در ادامه یک تعریف کاربردی تر از کلمات کلیدی LSI آورده شده است:

از نظر سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو)، کلمات کلیدی LSI عبارت های جستجویی مرتبط با کلیدواژه اصلی مورد نظر شما هستند. آنها به تقویت محتوای شما کمک می کنند تا هم برای کاربران و هم موتورهای جستجو مناسب تر باشد و راحت تر محتوای شما را درک کنند.

آیا کلمات کلیدی LSI همان مترادف ها هستند؟

در حالی که برخی از کلمات کلیدی LSI می توانند مترادف باشند، اما همه مترادف ها کلمات کلیدی LSI نیستند. اکثر کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی هستند که ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی اصلی شما دارند. بنابراین، استفاده از مترادف ها در پست های خود می تواند به سئوی داخلی مقاله شما کمک کند، اما مترادف ها، LSI نیستند.

به عنوان مثال، مترادف کلمه “ژاکت” می تواند “کت” باشد. با این حال، کلمات LSI برای “ژاکت” شامل کلماتی مانند: زمستان، گرم، بالشتک، پف دار و غیره است.

یک راه خوب برای درک تفاوت بین کلمات کلیدی مترادف و مرتبط، جستجوی گوگل است. جستجوهای پیشنهادی که در منوی کشویی ظاهر می شوند، کلمات کلیدی LSI هستند:

کمک گوگل به پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی اصلی

مزایای استفاده از کلمات کلیدی LSI چیست؟

همانطور که در مقدمه اشاره کردم، سالانه صدها هزار پرس و جو در گوگل انجام می شود که هرگز جستجو نشده اند. گوگل در الگوریتم خود بهبودهایی ایجاد کرده است تا زمینه را در نظر بگیرد تا بتواند کلمات کلیدی مرتبط را بهتر درک کند. گوگل گفت:

بیانیه گوگل در باره کلمات مرتبط

که ترجمه آن همان چیزی است که در پاراگراف اول نیز به آن اشاره کردیم.

گنجاندن کلمات کلیدی مرتبط در محتوای شما، محتوای شما را بهبود می بخشد و مزایای SEO را نیز به همراه دارد:

 • آنها رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می دهند: استفاده از این کلمات در سراسر متن به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحه شما را درک کنند و قدرت رتبه بندی آن را افزایش دهند.
 • استفاده از کلمات مرتبط باعث می شود تعداد افرادی که محتوای شما را پیدا می کنند افزایش یابد: کلمات مرتبط همچنین به شما کمک می کند تا تجربه جستجوی بهتری را برای کاربران ارائه دهید که به نوبه خود باعث بهبود عوامل رتبه بندی مختلف مانند زمان صرف شده در یک صفحه، نرخ پرش و … می شود.
بیشتر بدانید:  اهمیت سئوی سایت و روش های بهینه سازی وب سایت!

تاثیر کلمات کلیدی مرتبط با کلید واژه اصلی بر SEO

در روزهای اول، ربات ها یا خزنده‌های گوگل، به‌ طور خودکار وب‌سایت‌ها را با خزیدن از پیوندی به پیوند دیگر در صفحات وب متصل پیدا می‌کردند و اسکن می‌کردند. در حین خزیدن، به کلمات کلیدی یک صفحه نگاه می کردند تا به گوگل کمک کنند و موضوع آن را شناسایی کنند.

برای مثال، اگر بخواهید پستی با عنوان «21 نکته جهت نوشتن ایمیل موثر» منتشر کنید، گوگل صفحه شما را اسکن می کند تا مشخص کند آیا از عبارت «نوشتن ایمیل موثر» در بخش های کلیدی وب سایت خود استفاده کرده اید، از جمله:

 • برچسب عنوان،
 • بدنه محتوا،
 • متن جایگزین تصویر،
 • عنوان H1، زیر سرفصل های H2 و H3 و غیره.

اما، پس از به‌روزرسانی LSI، روش خزیدن گوگل تغییر کرد که منجر به بهبود سئو شد:

گوگل صفحات را بهتر درک کرد
علاوه بر اسکن صفحه شما برای کلمه کلیدی اصلی، اکنون صفحه شما را نیز برای کلمات کلیدی مرتبط مختلف اسکن می کند، مانند: “کمپین ایمیل”، “MailChimp”، “مخاطب”، “مشترکین”، “ابزار ایمیل” و غیره. که این به این معنی است که گوگل برای پیدا کردن موضوع کلی یک صفحه کار می کند و برای درک محتوا، در سطحی بسیار عمیق تر از جستجوی یک کلمه کلیدی خاص پیش می رود.

گوگل صفحات را به صورت متنی می خواند
اساساً، الگوریتم های گوگل اکنون این توانایی را دارد که یک صفحه را به همان روشی که یک انسان می خواند بتواند بخوانند، و کلمات کلیدی را بسته به زمینه تعیین شده طبقه بندی کند. این بدان معنی است که موتور جستجو اکنون می تواند بین کلمات حتی بر اساس کوچکترین جزئیات تمایز قائل شود.

گوگل می تواند نتایج مرتبط تری ایجاد کند
بر اساس تحقیقاتی اخیر از گوگل، آنها کلماتی را که اغلب با هم در محتوا می آیند را شناسایی می‌کنند تا به ربات‌ها کمک کنند تا موضوع اصلی صفحاتی را که اسکن می‌کنند راحت‌تر درک کنند. تا با دسته بندی دقیق تر، نتایج مرتبط تری ارائه دهند.

گوگل تصویر کلی از کسب و کار شما را ارائه می دهد
علاوه بر آن، الگوریتم آنها به گونه ای طراحی شده است که نام کسب و کار، وب سایت و صنعت شما را بسنجد تا به گوگل کمک کند تا درک کاملی از هر صفحه در سایت شما به عنوان یک بخش از کسب و کار شما داشته باشد.

اکنون می توانید ببینید که چرا کلمات LSI به بخش مهمی از الگوریتم موتورهای جستجو تبدیل شده اند؟

هدف اصلی گوگل این است که مرتبط ترین نتایج را به جستجوگران ارائه دهد. حتی برای 15٪ از عبارات جستجویی که قبلاً هرگز جستجو نشده اند. این یک استاندارد کیفیت شگفت انگیز است که دستیابی به آن برای موتور جستجو بدون نمایه سازی معنایی پنهان غیرممکن است.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با ابزارهای کلیدواژه LSI

اولین قدم در یافتن کلمات کلیدی LSI، ایجاد پایگاهی از کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار شما است. پس از انجام این کار، یافتن کلمات کلیدی مرتبط آسان خواهد بود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که کمی تحقیق کنید تا احتمالات بی پایان را کشف کنید و برای آن، به ابزارهایی نیاز دارید. در اینجا 4 ابزار جهت یافتن کلیدواژه LSI وجود دارد که می توانید از آنها برای یافتن انتخاب مناسب کلمات مرتبط استفاده کنید.

1. Google Autocomplete
ویژگی جستجوی فوری گوگل ساده ترین راه برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با کلیدواژه اصلی شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در کادر جستجوی گوگل تایپ کنید و طیف وسیعی از پیش بینی ها را در مورد آنچه ممکن است تایپ کنید دریافت خواهید کرد.

بیشتر بدانید:  تاثیر لینک نوفالو در سئو چگونه است؟ آیا ارزش صرف زمان و هزینه را دارد؟

به دنبال کلماتی باشید که به صورت پررنگ به عنوان پیشنهاد ظاهر می شوند. فهرستی از موارد مرتبط با موضوع خود تهیه کنید و آنها را در محتوای خود بگنجانید.

استفاده از Google Autocomplete برای پیدا کردن کلمات lsi

2. Google Related Searches
همچنین می‌توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل تایپ کنید و سپس به پایین صفحه بروید تا بخش «جستجوهای مرتبط» را پیدا کنید.

استفاده از بخش چستوجوهای مرتبط گوگل جهت یافتن کلمات lsi

3. LSI Graph
LSI Graph یک تولید کننده رایگان کلمه کلیدی LSI است که به شما کمک می کند تا به سرعت تمام عبارات مربوط به کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی صفحه خود را تایپ کنید و لیستی از اصطلاحات LSI برای انتخاب دریافت خواهید کرد.

4. Serpstat
Serpstat ابزار مؤثر دیگری است که به شما کمک می کند عبارات مرتبط معنایی را برای پست های خود پیدا کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و روی SEO Research > Related Keywords کلیک کنید. فهرستی طولانی از کلمات و عبارات برای انتخاب به شما ارائه می شود.

البته، بسیاری از جستجوگرهای کلیدی مرتبط دیگر نیز وجود دارند، از جمله ابزارهای Ahrefs و Moz SEO. اینها عالی هستند زیرا نه تنها فهرست جامعی از کلمات کلیدی مرتبط را که مردم معمولاً در مورد موضوع جستجو می‌کنند در اختیار شما قرار می‌دهند، بلکه به شما امکان می‌دهند کلمات و عبارات را بر اساس قدرت اتصال، حجم جستجو و هزینه به ازای هر کلیک فیلتر کنید.

اکنون که می دانید چگونه کلمات کلیدی LSI را با استفاده از ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی پیدا کنید، بیایید به بهترین راه های استفاده از آنها در محتوا و استراتژی SEO خود نگاه کنیم.

نحوه استفاده از کلمات مرتبط یا lsi در سئو

ابزارهای تولید کلمه کلیدی که در بالا ذکر شد، فهرستی طولانی از گزینه‌های کلیدواژه LSI مناسب برای محتوای شما را در اختیار شما قرار می‌دهند. اکنون زمان آن است که آنها را به محتوای خود اضافه کنید و مزایای مهم سئو را تجربه کنید.

کلمات کلیدی LSI را برای موضوع خود انتخاب کنید
قبل از اینکه تعیین کنید چگونه کلمات کلیدی LSI را در متن خود بگنجانید، باید آنهایی را که برای موضوع شما مناسب هستند را مشخص کنید. به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن یک پست وبلاگی با کلمه کلیدی اصلی “سئوی وبلاگ” بودید، ابزاری که استفاده می کنید ممکن است لیست بی پایانی از گزینه ها را ارائه دهد، از جمله:

 • چک لیست سئو وبلاگ
 • موضوعات سئو وبلاگ
 • نکات سئوی پست وبلاگ
 • سئو وبلاگ برای مبتدیان
 • سئو چه مزایایی دارد
 • معنی سئو وبلاگ
 • پلاگین های سئو برای وبلاگ نویسان
 • چگونه پست سئو دوستانه بنویسیم
 • سئو وبلاگ برای مبتدیان
 • آخرین ترندهای سئو
 • چگونه پست خود را برای سئو بهینه کنیم
 • … و غیره.

همانطور که می بینید، اکثر اینها خوب هستند (بسته به زمینه).

اگر در حال ایجاد یک پست وبلاگ برای در مورد مزایای سئوی وبلاگ نویسی بودید، کلمه کلیدی اصلی “سئوی وبلاگ” را با عباراتی مرتبط مانند “مزایای سئو چیست” و “سئوی وبلاگ برای مبتدیان” جفت می کنید.

از طرف دیگر، اگر پست مربوط به روش‌های مختلف برای بهینه‌سازی سئوی وبلاگ شما بود، عبارات LSI مانند “چگونه پست خود را برای سئو بهینه کنیم” و “نکات X پست وبلاگ برای SEO” را انتخاب می‌کنید.

به کل برآورد ماهانه جستجوی کلمات نگاه کنید
گاهی اوقات، تعیین بهترین کلمات کلیدی LSI برای عبارات شما می تواند واقعاً دشوار باشد، زیرا برخی از پیشنهادات ممکن است برای گنجاندن در یک پست مناسب نباشند.

برای مثال، اگر پستی در مورد «پلتفرم‌های دوره آنلاین» می‌نوشتید، در پیشنهادهای کلیدواژه LSI ممکن است کلمه ای مانند «سکوهای آموزش آنلاین دوره‌های آموزشی» را مشاهده کنید.

وقتی این اتفاق می‌افتد، باید تعیین کنید که آیا پیشنهاد به عنوان یک مقاله جداگانه بهتر است یا به عنوان افزوده‌ای به پست اصلی. من معمولاً به کل تخمین ماهانه جستجو نگاه می کنم تا تصمیم بگیرم که آیا ارزش آن را دارد که چیزی جدید بنویسم، یا پیشنهاد را به عنوان بخشی از مقاله اصلی که در حال تحقیق هستم بگنجانم.

بیشتر بدانید:  بهینه سازی سایت یا همان سئو چیست؟ آشنایی جامع با آن از ابتدا تا انتها.

تخمین جستجوی ماهانه کلمات برای استفاده از کلمات مرتبط

کلمات کلیدی LSI را به صفحه خود اضافه کنید
شما باید کلمات کلیدی LSI خود را به همان مکان هایی اضافه کنید که کلیدواژه اصلی خود را اضافه می کنید، از جمله:

مطمئن شوید که کلمات و عبارات مرتبط را در سراسر پست خود به روشی طبیعی استفاده کرده اید. این به گسترش فرصت های شما جهت دیده شدن در گوگل کمک می کند زیرا نمی توانید از کلمه کلیدی اصلی بارها و بارها در تمام قسمت های مهم صفحه خود استفاده کنید.

روی تجربه کاربری تمرکز کنید
از کلمات کلیدی LSI در محتوای خود بیش از حد استفاده نکنید. استفاده بیش از حد از آنها بسیار آسان است اما اگر این کار را انجام دهید، توسط گوگل پنالتی خواهید شد. شما می خواهید کلمات مرتبط کافی را وارد کنید تا موضوع صفحه خود را برای گوگل و سایر موتورهای جستجو روشن کنید، اما بدون اینکه تجربه خواننده را خراب کنید.

برای انجام این کار به طور موثر، باید کلمات کلیدی مرتبط را اضافه کنید و در عین حال محتوا را منسجم، طبیعی و آسان برای دنبال کردن نگه دارید. این به شما کمک می کند نه تنها از جریمه ها جلوگیری کنید بلکه تجربه بازدیدکنندگان خود را نیز بهبود بخشید و در نهایت در هنگام وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید.

نکات نهایی برای استفاده از کلمات کلیدی مرتبط برای SEO

در اینجا چند قانون کلی برای پیاده سازی کلمات مرتبط در محتوای خود برای بهبود استراتژی سئو وجود دارد:

 1. در استفاده از مترادف ها زیاده روی نکنید
 2. جوری که صحبت می کنید بنویسید، اگر در صحبت کردن از کلماتی استفاده نمی کنید در متن هم ننویسید
 3. از نسبت ثابتی از کلمات و عبارات مرتبط با بقیه مطالب خود استفاده کنید (مثلاً یک کلمه کلیدی LSI برای هر 200-300 کلمه)

اگرچه داشتن نسبتی مانند نسبت بالا کامل نیست و مطمئناً تضمین نمی کند که برای هر یک از کلمات کلیدی مرتبط انتخابی خود رتبه بندی کنید اما این یک دستورالعمل مفید است تا شما را در مسیر درست حرکت دهد.

صرف نظر از اینکه چند بار از کلمات کلیدی LSI استفاده می کنید، اولویت اصلی شما همیشه باید ارائه اطلاعات واضح، مختصر و مفید باشد که به خوانندگان کمک می کند تا پاسخ ها و راه حل های مورد نظر خود را بیابند (در عین حال به شما در دستیابی به هدف تجاری خود یعنی تبدیل خوانندگان به مشتریان پولی تلاش می کنید).

کلمات کلیدی LSI را در محتوا و استراتژی SEO خود بگنجانید

گوگل پیشرفت های زیادی در زمینه هوش مصنوعی داشته است. در واقع، بسیار تشگفت انگیز است که گوگل چقدر هوشمند شده است!

موتور جستجو بیشتر و بیشتر از کلمات کلیدی LSI برای یافتن زمینه و موضوع هر قسمت از محتوا استفاده می کند، و به همین دلیل ارزش دارد که برای یادگیری نحوه استفاده از این کلمات کلیدی ارزشمند در استراتژی سئو و کمپین های بازاریابی محتوا، وقت بگذارید.

این پست تمام اطلاعات لازم را در مورد اینکه کلمات کلیدی LSI چیست، چرا آنها مهم هستند، چگونه آنها را پیدا کنید و راه های مختلفی که می توانید از آنها برای بهبود حضور کلی خود در فضای آنلاین استفاده کنید، به شما داده است. اکنون زمان آن است که شما اقدام کنید. محتوایی را در وب‌سایت خود پیدا کنید که بتوانید با استفاده از نکاتی که در این پست آموخته‌اید، دوباره کار کنید و آن را بهبود ببخشید.

آیا در حال حاضر از کلمات کلیدی LSI در محتوای خود استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

5/5 - (1 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید