اصول لینک سازی داخلی

اصول لینک سازی داخلی در سایت و تاثیر آن بر افزایش تعامل کاربران !

آنچه که در این مقاله می خوانید:

آشنایی با اصول لینک سازی داخلی :

لینک برای هدایت کردن کاربران از صفحه ای به صفحه دیگر برای افزایش بازدید یا معرفی و تبلیغات استفاده می شود. لینک سازی در دو نوع لینک سازی خارجی و لینک سازی داخلی انجام می شود و تأثیر بسزایی در سئوی سایت دارد اما پیوند دادن باید به صورت اصولی انجام شود تا تاثیر گذار باشد. در همین مقاله با اصول لینک سازی داخلی در سایت آشنا می شویم .

پیوند دو نوع است :

 1. پیوند داخلی
 2. پیوند خارجی

پیوند داخلی به لینک سازی گفته می شود که بین صفحات مختلف یک وب سایت انجام می شود. روشی که وب سایت از یک صفحه به صفحه دیگر خودش پیوند می دهد.
لینک سازی خارجی زمانی است که وب سایت دیگری به یکی از صفحات وب سایت شما لینک می دهد ، که به آن بک لینک یا پیوند خارجی نیز گفته می شود.

اهمیت لینک سازی داخلی :

لینک سازی داخلی به کاربران کمک می کند تا مطالب و صفحات مرتبط سایت را بهتر پیدا کرده و به آنها دسترسی پیدا کنند ، در این صورت می توان نیازهای کاربران را به بهترین شکل و فرم برآورده کرد. علاوه بر این ، ربات های گوگل به راحتی می توانند درون پست ها ، صفحات و محتوای سایت شما حرکت کنند ، که اگر لینک سازی به صورت اصولی و استاندارد انجام شود ، تأثیر مثبت و خوبی بر سئوی سایت شما خواهد داشت.

اهمیت لینک سازی داخلی برای گوگل :

پیوند داخلی به کاربران این امکان را می دهد تا به راحتی به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند و زمان زیادی را در وب سایت صرف مطالعه و بازدید از پست و بهره مندی از مطالب کنند. 

بیشتر بدانید:  آموزش ساخت سایت مپ یا نقشه سایت + بررسی اهمیت آن برای گوگل

وقتی فردی وارد مقاله ای از سایت شما می شود اگر لینک سازی داخلی به صورت اصولی انجام شده باشد باعث می شود کاربر زمان بیشتری را در سایت شما بماند زیرا کاربر بین محتواهای سایت شما در گردش است که باعث کاهش بانس ریت یا نرخ خروج کاربران می شود و این برای گوگل بسیار مهم است زیرا نشان دهنده رضایت کاربر از سایت شما می باشد .

تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو

اصول و قوانین لینک سازی داخلی :

 1. پیوند دادن مطالب مرتبط :
  اولین و مهمترین نکته در ایجاد لینک داخلی ، پیوند دادن مطالب ، صفحات و وب سایت های مرتبط با یکدیگر است ، بهترین راه لینک سازی ، پیوند دادن یا گرفتن از سایت های مشابه و همکار است .
 2. مدیریت تعداد پیوند ها :
  هنگام پیوند دادن از یک صفحه به صفحه دیگر ، مقداری اعتبار از صفحه اول به صفحه دوم منتقل می شود. این بدان معنی است که صفحه اول اعتبار و کیفیت صفحه دوم را تأیید می کند و آن را به کاربران صفحه خود معرفی می کند تا اطلاعات بیشتری ارائه دهد. بنابراین هنگام پیوند ، باید مراقب باشید که از پیوندهای زیادی استفاده نکنید ، زیرا گوگل آن را هرزنامه یا لیست سیاه می داند و اثرات منفی در پشت آن خواهد گذاشت. از طرف دیگر ، تعداد زیادی پیوند داخلی یا خارجی درون یک پست برای کاربران بسیار گیج کننده خواهد بود. همه کاربران وب سایتی را ترجیح می دهند که دارای محتوای مفید و ساختار مناسب و پاسخگوی تمام نیازهای آنها باشد. بنابراین تعادل خود را در استفاده از پیوندهای داخلی حفظ کنید.
 3. انتخاب انکرتکست یا متن لنگر مناسب :
  Anchor text کلمه یا عبارتی است که از طریق آن یک صفحه را به صفحات دیگر پیوند می دهید. در گذشته انتخاب هر کلمه یا عبارتی به عنوان متن لنگر منطقی بود ، اما امروزه با تمرکز و حساسیت الگوریتم های جدید گوگل بر روی متن های لنگر ، باید در انتخاب کلمه یا عبارت مناسب به عنوان متن لنگر دقت بیشتری داشته باشید. الگوریتم پیشرفته پنگوئن متون لنگر را به طور جدی و با دقت بررسی می کند.
  کلماتی به عنوان متن لنگر انتخاب می شوند که شبیه کلمه کلیدی ، مترادف کلمه کلیدی ، بخشی از کلمه کلیدی ، خود کلمه کلیدی و پیشوندها و پسوندها است. متن های لنگر نباید بیش از یک جمله یا بیشتر از 2 کلمه و 2 عبارت باشند ، از پاراگراف ها برای پیوند دادن به صفحات دیگر استفاده نکنید و سعی کنید متن های لنگر معنی دار و نزدیک به کلمات کلیدی باشند.
  توجه به این نکته بسیار مهم است که پس از پیوند دادن ، به هیچ وجه متن لنگر خود را تغییر ندهید و آن را ویرایش نکنید ، زیرا انجام این کار تأثیر بسیار منفی در سئو سایت شما دارد. 
بیشتر بدانید:  ساخت url کاربر پسند برای مطالب وب سایت و تاثیر آن بر سئو .

سخن آخر :

در دادن لینک به سایت های دیگر خساست به خرج ندهید فقط مراقب باشید سایت مقصد اسپم نباشد و ارزش و کیفیت لازم در دادن لینک را داشته باشد ، به جای لینک دادن به ویکی پدیا بهتر است به سایت های برتر در حوزه کاری خودتان لینک دهید .

اگر شما نیز نکته ای می دانید زیر همین مقاله با بقیه به اشتراک بگذارید و اگر جایی نیاز به کمک داشتید با تیم وب سیبا تماس بگیرید .
[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp