تاثیر لینک نوفالو در سئو

تاثیر لینک نوفالو در سئو چگونه است؟ آیا ارزش صرف زمان و هزینه را دارد؟

آنچه که در این مقاله می خوانید:

برخی از تغییرات بی شمار اخیر سئو ممکن است شما را گیج کند. و لینک‌های nofollow می‌توانند یکی از این چالش‌ها باشند که امروز با هم به آن می‌پردازیم. در این مقاله، ابتدا به این موضوع می پردازیم که آیا لینک های nofollow ارزش صرف زمان، انرژی و پول شما را دارند یا خیر. در مرحله بعد، ما به نحوه مدیریت لینک های نوفالو توسط گوگل نیز خواهیم پرداخت. و در آخر، بررسی می کنیم که آیا امکان رتبه بندی فقط با لینک های nofollow وجود دارد یا خیر و تاثیر لینک نوفالو در سئو چگونه است. پس تا انتها با ما همراه باشید.

بررسی تاثیر لینک های نوفالو در سئو و اهمیت آن

پیوندهای nofollow می توانند بسیار ارزشمند باشند زیرا بخشی رواج در زمینه کسب بک لینک هستند. داشتن لینک های nofollow طبیعی است و به شما کمک می کند لیست بک لینک های سایت خود را متنوع کنید. و در نتیجه، حفظ تنوع در داشتن بک لینک فالو و نوفالو به شما کمک می کند تا توسط گوگل جریمه نشوید، زیرا داشتن فقط بک لینک فالو کاملا غیر طبیعی است.

همچنین، پیوندهای نوفالو با موقعیت مناسب و انکرتکست خوب می توانند ترافیک مرتبط را به وب سایت شما هدایت کنند و شهرت برند شما را زیاد کنند. لینک‌های Nofollow از وب‌سایت‌های شناخته‌شده نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا خود را در میان رقبایتان متمایز کنید، بنابراین، فرصت‌های بازاریابی و همکاری‌های آینده را برای شما به ارمغان می‌آورد. داشتن یک نام تجاری قوی یک عنصر مهم برای موفقیت سئو است و لینک های nofollow می توانند آن را بهبود بخشند.

بیشتر بدانید:  آموزش ساخت سایت مپ یا نقشه سایت + بررسی اهمیت آن برای گوگل

به عنوان مثال، مقاله ای را در یک وب سایت رسانه ای بزرگ مانند فارس نیوز یا نمناک تصور کنید که راجب شما و برند شما صحبت می کند. لینک های خروجی در اکثر وب سایت های بزرگ در این کلاس تقریباً همه با ویژگی nofollow هستند. با این حال، با توجه به مواردی که در چنین پلتفرمی از شما نام برده می شود، می توانید به راحتی بسیاری از سیگنال های بازاریابی دیگر را تقویت کنید.

گوگل چگونه لینک های نوفالو را مدیریت می کند؟

از قدیم رایج بوده است که Google همه پیوندهای nofollow را نادیده بگیرد، و تشخیص می دهد که آنها بر اعتبار وب سایت مقصد تأثیر ندارند، و از آنها برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی آن وب سایت استفاده نمی کند.

با این حال، به‌روزرسانی الگوریتم Google در 1 مارس 2020 تغییراتی را در نحوه مدیریت تگ nofollow توسط Google ایجاد کرد. گوگل به همراه افزودن rel=”sponsored” و rel=”ugc، لینک های rel=”nofollow” را به عنوان “اشاره” در نظر می گیرد. به عبارت دیگر، پیوندهای متنی و با کیفیت بالا همچنان می توانند به رتبه بندی وب شما کمک کنند.

به بیان ساده، در حال حاضر، الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی گوگل، ویژگی nofollow را به عنوان پیشنهادی در مورد اینکه آیا اعتبار رتبه‌بندی باید به وب‌سایت مقصد داده شود یا خیر، تلقی می‌کنند. و بر اساس کیفیت پیوند و زمینه ای که ارائه می دهد، گوگل می تواند پیوند را به عنوان اعتبار مفیدی برای وب سایت حساب کند، یا آن را به به طور کلی نادیده بگیرد، یا آن را در سیگنال های هرزنامه خود حساب کند.

بیشتر بدانید:  ساخت url کاربر پسند برای مطالب وب سایت و تاثیر آن بر سئو .

در واقع، تا زمانی که لینک‌های nofollow شما از نظر متنی مرتبط و مناسب باشند، حتی می‌توانند به طور بالقوه به عنوان لینک‌های dofollow توسط Google در نظر گرفته شوند.

با این حال، مطمئناً می توانید فرض کنید که پیوندهای nofollow که در صفحات نامربوط ظاهر می شوند هنوز کاملاً “nofollow” در نظر گرفته می شوند. در نتیجه، آنها احتمالاً هیچ ارزش مفیدی را منتقل نمی کنند.

آیا می توانید تنها با لینک های nofollow رتبه 1 را در گوگل کسب کنید؟

واقعیت این است که در سال 2022، ایجاد بک لینک سخت تر از همیشه شده است. بله، تعداد فرصت های بالقوه، یعنی عرضه، به شدت رشد کرده است. با این حال، تقاضا از عرضه پیشی گرفته است.

علاوه بر این، بسیاری از تاکتیک‌های رایج مورد استفاده در گذشته به قدری بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند که سئوکاران به سادگی آنها را نادیده می‌گیرند. و حتی اگر تصمیم به خرید بک لینک داشته باشید هم ارزان نیست.

سئو یک روش فزاینده محبوب است که منجر به افزایش رقابت در جستجوی نتایج گوگل می شود. امروزه اکثر وب سایت ها با کمک بک لینک های قوی dofollow در بالاترین رتبه قرار می گیرند. به این ترتیب، تنها داشتن لینک های nofollow به ندرت برای دستیابی به رتبه بندی مورد نظر برای اکثر شرکت ها کافی است.

امروزه سئو یا بهینه سازی سایت یک عمل بسیار گسترده است و بسیاری از کسب و کارها از آن برای فروش استفاده می کنند. این کاملاً قابل درک است، زیرا 67٪ از کل کلیک ها در جستجوی Google به 5 نتیجه برتر می روند. علاوه بر این، 70 درصد از بازاریابان می گویند که SEO در مقایسه با کانال های PPC مانند Google Ads در افزایش فروش موثرتر است.

بیشتر بدانید:  کاهش رتبه الکسا با 3 روش کاملا ساده که کمتر کسی به آن ها توجه می کند !

به همین دلیل، طبیعتا رقابت برای کلمات کلیدی و موضوعات شما افزایش می یابد. بنابراین، بسیاری از وب سایت هایی که در بالاترین رتبه قرار می گیرند، در حال حاضر این کار را با بک لینک های dofollow قوی انجام می دهند. به همین دلیل داشتن تنها چند لینک nofollow ممکن است برای رتبه بندی در بالای صفحه برای کلمات کلیدی رقابتی تر کافی نباشد.

لینک های nofollow بسازید و سئوی خود را بهبود ببخشید

برای نتیجه گیری، لینک های nofollow هنوز برای سئو ارزشمند هستند و در آینده نیز چنین خواهند بود. در اصل، شما باید آنها را به عنوان بخشی از استراتژی لینک سازی خود پیاده سازی کنید. به این معنا که، حتی اگر فعالانه برای دریافت لینک‌های nofollow اقدام نمی‌کنید، نباید پیوندهای متنی علامت‌گذاری شده با “rel=nofollow” را نیز رد کنید.

اگر سوال یا نکته ای درباره تاثیر لینک نوفالو در سئو دارید زیر همین مقاله برای ما کامنت بگذارید تا پاسخ شما را خیلی زود بدهیم.

 

5/5 - (2 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp