تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو چگونه است و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

آنچه که در این مقاله می خوانید:

اکثر کسب و کارها اهمیت فعال بودن در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی را می دانند. با این حال، برخی ممکن است رسانه‌های اجتماعی را یک نهاد مستقل بدانند نه چیزی که بر بقیه تلاش‌های بازاریابی دیجیتال آنها تأثیر بگذارد. رسانه‌های اجتماعی به تنهایی مزایای بسیار زیادی را ارائه می‌کنند، اما همچنین به سایر حوزه‌های بازاریابی دیجیتال شما از جمله SEO کمک می‌کنند. درک رابطه بین رسانه های اجتماعی و سئو می تواند کمی ذهن شما را درگیر کرده باشد پس قصد داریم در این مقاله به تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو بپردازیم.

تاریخچه رسانه های اجتماعی و سئو

هیچ کس خارج از گوگل هرگز نمی داند که الگوریتم های گوگل دقیقا چه کاری انجام می دهند و چه کاری انجام نمی دهند. ما باید با اطلاعات عمومی به نحوه عملکرد این الگوریتم ها دست یابیم.

در سال 2010، دنی سالیوان گزارش داد که گوگل “سیگنال های اجتماعی” دارد که به رتبه بندی نتایج ارگانیک کمک می کند. این گزارش به نظر قطعی می رسد.

در واقع، مت کاتز، که قبلا تیم وب اسپم گوگل را رهبری می کرد، بعداً ادعای “صفحات اجتماعی به عنوان سیگنال های رتبه بندی” را تایید کرد.

اما داستان به همین جا ختم نمی شود.

در سال 2014، کاتز اظهارات خود را با بیان اینکه گوگل پروفایل های رسانه های اجتماعی را به عنوان سیگنال های رتبه بندی تلقی نمی کند، اصلاح کرد، و گفت رسانه های اجتماعی به بالا آمدن نتایج ارگانیک تر کمک می کنند.

دو سال بعد، گری ایلیس، تحلیلگر Google Webmaster Trends برداشت کاتز در سال 2014 را تایید کرد.

چیزی که امروزه می‌توانیم با اطمینان بگوییم این است که سیگنال‌های اجتماعی با رتبه‌بندی‌های ارگانیک رابطه دارند، اما مستقیماً بر آن رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند.

بیشتر بدانید:  لینک جویس چیست و چگونه بر استراتژی های دیجیتال تأثیر می گذارد؟

وب سایت هایی که تمایل دارند در بالای SERP ها رتبه بندی شوند، احتمالاً حضور قوی  در شبکه های اجتماعی خواهند داشت.

بنابراین، بله، گوگل وب‌سایت‌هایی را با رسانه های اجتماعی اجتماعی قوی رتبه‌بندی می‌کند، اما این شبکه ها مستقیماً بر آن رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند. این وب سایت ها به طور کلی باید عملکرد خوبی داشته باشند تا رتبه بالایی کسب کنند.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو و نحوه کمک این شبکه ها بر بهبود رتبه سایت

همانطور که قبلا گفته شد شبکه های اجتماعی به صورت غیر مستقیم بر سئو تاثیر می گذارند در اینجا قصد داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم و نحوه تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو را بررسی کنیم.

بررسی اهمیت شبکه های اجتماعی برای سئو

1) به دست آوردن مخاطبان بیشتر برای وب سایت

اگر از رسانه های اجتماعی برای اشتراک گذاری محتوای خود استفاده نکرده اید، فرصت بزرگی را از دست داده اید. پلتفرم های اجتماعی مکان های مهمی برای به اشتراک گذاری هر نوع محتوایی هستند که شما در وب سایتتان تولید می کنید.

شبکه های اجتماعی به شما امکان دسترسی به مخاطبان بسیار گسترده تری را نسبت به آنچه در وب سایت خود دارید می دهند.

در نهایت، هرچه افراد بیشتری از محتوای سایت شما بازدید کنند و با آن درگیر شوند، سیگنال های مثبت کاربران بیشتر می شود و برای رتبه بندی سایت شما مفید است.

2) کسب بک لینک با کیفیت و رایگان

کسب ترافیک بیشتر برای محتوای سایت شما تنها دلیل اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی نیست. با توجه بیشتر به محتوای خود، احتمال اینکه کسی به آن لینک دهد را افزایش می دهید.

بک لینک ها بخش بزرگی از سئو هستند. آنها به موتورهای جستجو نشان می دهند که دیگران محتوای وب سایت شما را ارزشمند می دانند. و در نتیجه با این اقدام گامی دیگر در کسب رتبه بهتر برداشته اید.

بیشتر بدانید:  نحوه نوشتن توضیحات متا به صورت اصولی و تاثیرگذار .

ممکن است محتوای شگفت انگیزی داشته باشید که ارزش بک لینک ها را داشته باشد، اما اگر مورد توجه قرار نگیرند، آنها را دریافت نخواهید کرد.

و اگر این افرادی که محتوای شما را از طریق شبکه های اجتماعی می بینند، از محتوای شما خوششان بیاید. ممکن است برخی از آنها بخواهند آن را به اشتراک بگذارند تا دیگران نیز از آن لذت ببرند.

محتوا می تواند به راحتی از طریق رسانه های اجتماعی پخش شود، حتی اگر تعداد فالوورهای زیادی نداشته باشید. تنها چیزی که لازم است این است که یک نفر به شما پیوند بزند تا افراد بیشتری آن را ببینند، و رسانه های اجتماعی مکانی عالی برای شروع این کار است.

3) رتبه بندی شدن شبکه های اجتماعی در گوگل

در حالی که رتبه بندی وب سایت شما ممکن است یک نگرانی بزرگ برای کسب و کار شما باشد، اما ممکن است هیچ فکری در مورد رتبه بندی پروفایل های اجتماعی خود نداشته باشید. هنگامی که مردم شرکت شما را جستجو می کنند، پروفایل های اجتماعی شما شانس رتبه بندی همراه با وب سایت شما را دارند.

اگر فرصت های بیشتری برای رتبه بندی دارید، چرا که نه؟

هنگامی که مردم در جستجوی نام تجاری شما در گوگل هستند، بنابراین از قبل به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند.

در حالی که اکثر افرادی که برند شما را جستجو می کنند مایلند به وب سایت شما بروند، اما بسیاری از افراد هستند که می خواهند آنچه شما در رسانه های اجتماعی دارید را ببینند. نمایه های رسانه های اجتماعی شما می توانند دید متفاوتی از کسب و کار شما نسبت به وب سایت شما ارائه دهند و اطلاعات بیشتری را برای کسانی که آن را می خواهند فراهم کند.

بیشتر بدانید:  اهمیت کلمات کلیدی در سئو و روش های پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی !

4) کسب اعتماد بین مخاطبان از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از دلایل سرمایه گذاری در سئو، ایجاد اعتماد در بین مخاطبان است.

کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که قابل اعتماد نیستند و چیزی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار نمی‌دهند، بنابراین مردم نسبت به کسب‌وکارهایی که برای تعامل انتخاب می‌کنند بسیار محتاط هستند.

اکثر کسب و کارها در حال حاضر نمایه های رسانه های اجتماعی دارند و مردم انتظار دارند کسب و کارهای خوب را در آنجا ببینند. رسانه‌های اجتماعی ضعیف یا بی‌وجود می‌توانند پرچم قرمز مصرف‌کنندگان باشند.

اگر از سئو برای کمک به ایجاد اعتماد بین مخاطبان و افزایش شهرت آنلاین خود استفاده کرده اید، رسانه های اجتماعی می توانند دارایی بزرگی برای شما باشد.

این به شما فرصتی می دهد تا برند خود را جهانی کنید. می توانید آنچه را که شما را متمایز می کند به اشتراک بگذارید و به راحتی با کسانی که علاقه مند به یادگیری بیشتر هستند تعامل برقرار کنید.

نتیجه

هر کاری که برای گسترش تجارت آنلاین خود انجام می دهید باید با هم کار کنند. سئو و رسانه‌های اجتماعی هر دو مزایای خاص خود را برای کسب‌وکارها دارند، اما زمانی که از یکدیگر حمایت می‌کنند مؤثرتر هستند.

داشتن رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما ممکن است به طور خودکار و مستقیم کاری برای سئوی شما انجام ندهد، اما به آن ادامه دهید و خواهید دید که چگونه آنها با هم بهتر کار می کنند.

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp