اهمیت بک لینک در سئو

اهمیت بک لینک در سئو برای چیست ؟ روش های کسب بک لینک با کیفیت .

آنچه که در این مقاله می خوانید:

اهمیت بک لینک در سئو برای چیست ؟

ما معمولاً رقابت در گوگل را به یک مسابقه دو و میدانی تشبیه می کنیم – هزاران هزار وب سایت برای کسب موقعیت های برتر با هم رقابت می کنند. در میان عوامل زیادی که باعث موفقیت می شوند ، بک لینک ها جایگاه ویژه ای دارند، بک لینک ها نشان دهنده اعتماد یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند ، و این یک ارزش قابل توجه برای گوگل می باشد. بسیاری از صاحبان وب سایت ها با درک اولیه از بهینه سازی موتور جستجو ،اهمیت بک لینک را تا حدی تشخیص می دهند. در این مقاله ، بیشتر به اهمیت بک لینک در سئو می پردازیم.

بک لینک چیست ؟

بک لینک ها هنگامی ایجاد می شوند که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می دهد . به عنوان مثال ، اگر یک سایت کوه نوردی (وب سایت A) به یک سایت تجهیزات پیاده روی (وب سایت B) پیوند دهد ،وب سایت B  از وب سایت A  رای اعتماد یا بک لینک دریافت می کند.

اهمیت بک لینک در سئو و دادن لینک از سایتی به سایت دیگر

چرا بک لینک گرفتن مهم است؟

اهمیت بک لینک در سئو به این دلیل است که به گوگل نشان می دهد ، سایت دیگری محتوای شما را آنقدر با ارزش می داند که در محتوای خود به آن لینک می دهد. همانطور که یک وب سایت لینک دریافت می کند ، موتورهای جستجو نتیجه می گیرند که وب سایت دارای محتوای ارزشمندی است که ارزش رتبه بندی خوبی در نتایج را دارد.

روش های کسب بک لینک با کیفیت !

به دست آوردن بک لینک یک دغدغه اساسی برای افرادی است که تازه قدم در راه سئو گذاشته . بک لینک ها مهمترین عامل رتبه بندی در سئوی خارجی هستند! بک لینک به سه روش اصلی بدست می آید.

 1. بک لینک طبیعی بدون هیچ گونه اقدامی :
  به عنوان مثال ، اگر وب سایت تجهیزات پیاده روی نقشی در دریافت آن پیوند نداشته باشد ، و وب سایت A از جانب خود لینکی به سایت B دهد بک لینک فوق، طبیعی است. یکی از بهترین راه ها برای دستیابی ارگانیک پیوندهای طبیعی ایجاد مداوم محتوایی با کیفیت بالا است.
 2. بک لینک دستی از طریق فعالیت شما :
  اگر وب سایت B به وب سایت A درخواست بک لینک دهد ، این نوع پیوند دستی است که معمولا با صرف هزینه همراه است
 3. بک لینک های خود ساخته :
  اگر صاحب وب سایت در شبکه های اجتماعی ، وبلاگ ها ، انجمن ها و یا سایر سایت هایی که اجازه می دهند به صورت رایگان عضو شوید و لینک خود را قرار دهید ، فعالیت کند و بک لینک کسب کند این یک بک لینک خود ساخته است
بیشتر بدانید:  کاهش بانس ریت با 7 نکته ساده و تاثیر آن بر افزایش تعامل کاربران.

آیا همه بک لینک ها ارزشمند هستند ؟

در حالی که بک لینک به طور کلی مطلوب است ، اما همه بک لینک ها به اندازه هم ارزشمند نیستند . بعضی از آنها ذاتاً سود بیشتری دارند – در صورت امکان از دیگر بک لینک ها باید اجتناب شود.
بک لینک های دارای ارزش بیشتر :

 • بک لینک فالو VS نوفالو :
  صاحب سایت می تواند تایین کند که لینکی که می دهد دارای ارزش باشد یا خیر . بک لینک نو فالو ارزش یا امتیازی به سایت مقصد نمی دهد و صرفا به شما کمک می کند تا برند سایت تان بیشتر دیده شود . اما بک لینک های فالو به سایت شما امتیاز اضافه می کنند و رتبه سایتتان را بهبود می بخشند .
 • اعتبار سایت:
  بک لینک هایی که از سایت های دارای اعتبار بالا بدست می آیند معمولاً ارزش بیشتری نسبت به پیوندهای وب سایت های بی کیفیت ، جدید یا هرزنامه دارند. در صورت امکان از بک لینک گیری در سایت های بی کیفیت خودداری کنید.
 • مرتبط بودن بک لینک :
  گوگل می داند که بک لینک بی ربط است یا خیر ، به طور مثال اگر سایت شما یک سایت کوه نوردی است باید از سایت هایی بک لینک بگیرید که حوزه کاری آن ها با حوزه کاری شما یکی باشد ، اگر از سایتی که در زمینه فروش لباس است برای سایت کوه نوردی بک لینک بگیرید ، لینک شما یک لینک بی کیفیت و بی ربط می باشد .
 • محل بک لینک :
  محل پیوند برای گوگل قابل توجه است ، پیوندی که داخل یک مقاله یا محتوای با کیفیت باشد ارزش بیشتری نسبت به سایر محل ها دارد.
 • تعداد پیوند :
  پیوندی که در میان صدها یا هزاران پیوند به یک سایت داده شده است ، به احتمال زیاد به اندازه پیوند ارجاع شده در تعداد کمتر ، ارزشمند نیست. علاوه بر ارزش ویژه پیوند ، کاربر به سختی می تواند پیوند شما را در میان صدها پیوند پیدا کند و با کلیک بر روی لینک شما به سایت شما بیاید .

 • انکرتکست یا متن لنگر :
  انکرتکست در واقع همان قسمتی از متن است که کاربر آن را مشاهده می‌کند و قادر است بر روی آن کلیک کند ، متنی که برای لینک دادن انتخاب می کنید باید مرتبط یاشد به طور مثال اگر سایتی قرار است به این مقاله لینکی دهد بهتر است انکرتکست را ( اهمیت بک لینک در سئو ) انتخاب کند ، و بهتر است از کلمات عمومی مثلا ( اینجا کلیک کنید ) برای لینک دادن استفاده نکنید .
بیشتر بدانید:  آموزش ساخت سایت مپ یا نقشه سایت + بررسی اهمیت آن برای گوگل

نکته پایانی :

می توانید از طریق یک سری سایت ها مثل سایت app.neilpatel.com و یا alexa.com/siteinfo سایتی که می خواهید از آن بک لینک بگیرید را بررسی کنید و در صورتی که تشخیص دادید سایت با کیفیتی است از آن سایت بک لینک بگیرید.

اگر جایی نیاز به کمک داشتید با تیم وب سیبا تماس بگیرید 

[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp