اهمیت کلمات کلیدی در سئو و روش های پیدا کردن کلمات کلیدی

اهمیت کلمات کلیدی در سئو و روش های پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی !

آنچه که در این مقاله می خوانید:

اهمیت کلمات کلیدی در سئو و بهینه سازی وب سایت.

متخصصین سئو کاملا آگاه هستند که بیشترین میزان بازدید از وب سایتشان به دلیل محتوایی است که منتشر می کنند و کلمات کلیدی نیز جزئی از این محتوا هستند ، اگر کلمه کلیدی خوبی انتخاب کنید باعث می شود در ادامه روند سئو ، کار نسبتا راحت تری داشته باشید و با هزینه های زمانی و اقتصادی کمتر بیشترین بازدهی را بگیرید . در ادامه این مقاله می خواهیم نگاهی اجمالی به اهمیت کلمات کلیدی در سئو و بازاریابی اینترنتی بپردازیم.

کلمه کلیدی چیست؟

کلمه کلیدی می تواند یک عبارت ، اصطلاح یا مجموعه مفاهیم جمعی باشد که کاربران را به وب سایت شما هدایت می کنند . کلمه کلیدی مجموعه خاصی از مخاطبان را هدف قرار می دهد به همین دلیل به عنوان کلمه کلیدی هدف شناخته می شود ، کاربران با سرچ کردن کلمه کلیدی وارد وب سایت شما می شوند.

 1. کلمات کلیدی دم بلند:
  یک عبارت طولانی از کلمات انتخابی هستند که نتیجه دقیق و مناسب را به کاربر ارائه می دهد این نوع کلمات بیشتر برای جست و جوی بسیار خاص چیزی استفاده می شوند به طول مثال شما در گوگل سرچ می کنید: دانلود نرم افزار فتوشاپ 2021 ، و سایتی که مشاهده می کنید دقیقا برای همین منظور بهینه سازی شده است و می توانید خیلی راحت نیاز خود را برطرف کنید . به شما پیشنهاد می کنیم اگر در ابتدای کار سئو قرار دارید از این کلمات کلیدی استفاده کنید . زیرا با کمترین هزینه بیشترین بازدهی را می گیرید
 2. کلمات کلیدی دم کوتاه:
  از تعداد کمتری کلمه تشکیل شده است و گاهی نتایج بی ربط به شما نمایش می دهد ، به طور مثال : هدف شما دانلود نرم افزار فتوشاپ2021 هست ولی در گوگل فقط کلمه فتوشاپ را سرچ می کنید و ممکن است نتایجی ببینید که نیاز شما را برطرف نکند . به شما پیشنهاد می دهیم از این کلمات برای سئوی وب سایتتان استفاده نکنید ، زیرا هزینه زمانی و اقتصادی زیادی از شما می گیرد و نتیجه و بازدهی لازم را نیز برای شما به همراه ندارد.
بیشتر بدانید:  آموزش ساخت سایت مپ یا نقشه سایت + بررسی اهمیت آن برای گوگل

چگونه کلمه کلیدی مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟

تحقیق کلمات کلیدی مناسب

باید کلماتی انتخاب کنید که وقتی کاربر می خواهد در گوگل مطلبی را سرچ کند از آن کلمات استفاده می کند . ابزار های انلاین بسیاری وجود دارند که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند ، مانند:

اهمیت کلمات کلیدی در سئو

 1. روشن کردن محتوا برای کاربر :
  کلمات کلیدی کاربر را در مورد محتوا آگاه می کنند و به کاربر کمک می کنند تا سوالات خود را در موتورهای جست و جو پیدا کنند
 2. افزایش بازدید:
  کلمات کلیدی در افزایش بازدید به شما کمک می کنند ، زیرا با ارائه راهکار های مناسب و دقیق خواسته کاربر را برآورده می کند
 3. موقعیت تجاری بهتر:
  اگر کلمات کلیدی به درستی انجام شود ، برند شما در ذهن مخاطب ثبت می گردد و تجارتتان متحول می شود.

نتیجه :

اینترنت دارد به سرعت تمام بخش های جهان را می گیرد، به همین دلیل کلمات کلیدی در دنیای بازاریابی دیجیتال بسیار مهم می شود زیرا می توان با انتخاب کلمه کلیدی مناسب با کمترین هزینه فروش خود را متحول کنید و به اهداف خود برسید.

شما نیز اگر ابزاری جهت پیدا کردن کلمات کلیدی می شناسید با ما به اشتراک بگذارید.

[ratings]

5/5 - (1 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp