زمان مناسب تولید محتوا

زمان مناسب تولید محتوا کی است؟ 6 نکته مهم برای شروع.

آنچه که در این مقاله می خوانید:

من مایلم شرط ببندم که شما می توانید ده ها مورد را در نظر بگیرید که زمان کار آنها باعث موفقیت یا شکست کارشان شده است. به عنوان مثال، در آشپزی، زمان مناسب اضافه کردن مواد مختلف به هم و پختن آن، باعث خوشمزه شدن یا بدمزه شدن غذا می شود. و یا در کمدی، زمان بندی مناسب می تواند تعیین کند که آیا یک شوخی همگان را جلب خودش می کند یا خیر. محتوا نیز از این قائده مستثنی نیست و ما باید زمان مناسب تولید محتوا را بدانیم.

برای اینکه تلاش های ما به چیزی که می خواهیم برسد، بازاریابان باید بر ارائه محتوای مناسب، به افراد مناسب، در زمان مناسب متمرکز شوند، درست است؟

اما، چگونه می توانید مطمئن شوید که به همه موارد فوق دست یافته اید؟ برای کمک به شما، من شش نکته مهم را توضیح دادم تا بتوانید به طور استراتژیک تری در مورد نوع محتوایی که تولید می کنید فکر کنید و اینکه چگونه زمان بندی می تواند بر موفقیت آن تأثیر بگذارد.

6 نکته برای آشنایی با زمان مناسب تولید محتوا

1) شناخت مخاطبان

درک اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند اولین قدم برای اطمینان از ارتباط هرگونه محتوای ایجاد شده با افراد مناسب و دستیابی به اهداف خود است. با توجه به محل فعالیت شما ابزارهای مختلفی برای بررسی این کار وجود دارد. به طور مثال اگر از وب سایت استفاده می کنید می توانید از ابزاهای آنلاینی مانند سرچ کنسول یا گوگل آنالیتیکس برای بررسی مخاطبان خود استفاده کنید. یا اگر از اینستاگرام استفاده می کنید خود اینستاگرام اطلاعات مهم و کاربردی درباره فالورهای شما به شما خواهد داد.

2) داشتن استراتژی محتوا

برای شکل دادن به استراتژی خود، به محتوایی که تولید می کنید فکر کنید و اینکه می خواهید به چه هدفی دست یابید. به عنوان مثال، اگر به دنبال افزایش ترافیک و بازدید برای یک کتاب الکترونیکی و افزایش تبدیل و فروش هستید، باید یک سری محتوا به عنوان محتوای پشتیبانی کننده برای آن کتاب تولید کنید و درباره آن کتاب صحبت کرده و اطلاعات مفیدی به کاربران بدهید و آن ها را دعوت به خرید آن کتاب کنید.

بیشتر بدانید:  بهترین فیلترهای اینستاگرام برای استوری + آشنایی با نحوه اعمال آن.

تفکر در مورد نحوه مطابقت محتوایی که ایجاد می کنید (یا قصد ایجاد آن را دارید) با تبلیغات دیگر و کمپین هایی که در حال اجرا دارید به شما کمک می کند تا در رویکرد خود برای ایجاد محتوا هدفمندتر شوید.

یکی از بهترین راه ها برای هم سویی پروژه های بازاریابی شما ایجاد تقویم محتوای دقیق است. در این قسمت باید محتوایی که روی آن کار می شود، تاریخ راه اندازی کمپین و سایر رویدادهایی که تیم شما هنگام برنامه ریزی محتوا باید از آنها مطلع باشد، ذکر شود. به عنوان مثال، اگر در صنعت باغبانی کار می کنید، زمان رویدادهای ملی مانند Royal Horticultural Society Show را در نظر بگیرید، و به سایر تعطیلات و جشن های ملی (روز مادر، روز ولنتاین و غیره) فکر کنید که می تواند بر مشتریان شما تأثیر بگذارد، و مناسب با این زمان ها اقدام به تولید محتوا کنید.

3) استفاده از محتواهای متنوع و ترکیبی

بعد از اینکه متوجه شدید مخاطبان شما چه کسانی هستند و با چه کسی صحبت می کنید و می خواهید به چه چیزی برسید، حالا باید در مورد انواع محتوایی که مخاطبان/مشتریان احتمالی شما می خواهند استفاده کنند، فکر کنید.

آیا آنها کتاب های الکترونیکی و راهنمای قابل بارگیری را می خواهند؟ در مورد پست های کوتاه چطور؟ آیا آنها به دنبال مقاله های عمیق و طولانی هستند که به سوالات شان پاسخ دهند؟ محتوای بصری مانند اینفوگرافیک چطور؟ ویدئو چه نقشی در استراتژی شما خواهد داشت؟

برای ارائه خدمات به خریداران خود، باید ترکیبی از انواع مختلف محتوا را ارائه دهید. وب سایت خود را طوری تصور کنید که انگار روزنامه یا مجله است. روزنامه نگار در ارائه انواع محتوا برای خوانندگان خود تخصص دارد.

4) استفاده از یک موضوع بولد شده در جامعه

وقتی لوئیس سوارز مهاجم اروگوئه ای پس از گاز گرفتن جورجیو کیه لینی مدافع ایتالیایی در جام جهانی 2014 خبرساز شد، تیم بازاریابی اسنیکرز توییت فوق العاده ای را با این مضموم ارسال کرد(هی لوئیس، دفعه بعد که گرسنه ات شد فقط یک اسنیکرز گاز بزن). این مطلب بیش از 45000 بار بازتوییت شد. و باعث مطرح شدن بیشتر برند این شرکت و فروش زیاد آن شد

بیشتر بدانید:  دانلود فیلم از اینستاگرام آنلاین با 3 تا از بهترین ابزارها!

استفاده شرکت اسنیکرز از یک موضوع مهم روز

هنگامی که پرچم کره به اشتباه در المپیک 2012 به نمایش درآمد، شرکت مراقبت از چشم، Specsavers، آن را به طور یکپارچه در کمپین تبلیغاتی خود با این عنوان که “باید به سراغ Specsavers رفت” به کار بست.

این مثالها ثابت می کند که استفاده سریع از یک موضوع پرطرفدار می تواند یک ابزار بازاریابی بسیار موثر باشد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که هنگام انتخاب یک رویداد داغ باید مراقب باشید. به عنوان یک قاعده کلی، از هر چیزی که ممکن است برای مردم توهین آمیز باشد مانند یک نمونه مذهبی یا بلایای طبیعی اجتناب کنید.

5) آینده نگری

شما باید مرتباً وب سایت های خبری و وبلاگ ها را بررسی کنید تا ببینید مردم در مورد چه چیزی می نویسند و صحبت می کنند. وب سایت های دیگر مانند BuzzSumo و Google Trends نیز مکان مناسبی برای کشف موضوعات مرتبط با کسب و کار یا مشاغل مشتریان شما هستند.

یکی دیگر از بسترهای جالب برای این نوع کشف، NewsWhip است. این ابزار به شما کمک می کند تا گسترش داستان ها را در شبکه های اجتماعی ردیابی و پیش بینی کرده و آنچه را که مردم درباره آن صحبت می کنند پیدا کنید. و Spike نشان می دهد که چه محتوایی در زمان واقعی توجه جهان را به خود جلب می کند.

به محض اینکه متوجه شدید یک موضوع داغ در حال ظهور است، باید سریع عمل کنید و محتوای مناسب تولید کنید، هرچه سریعتر بتوانید محتوا را ارائه دهید، بهتر است.

6) تست کردن زمان های مختلف ارسال پست

تحقیقات زیادی در مورد تعیین زمان مناسب تولید محتوا در رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره وجود دارد. در حالی که من همیشه از شما می خواهم که این موارد را خودتان آزمایش کنید، اما در اینجا برخی از بهترین توصیه ها را برایتان آورده ام:

  • فیس بوک: تحقیقات بافر در مورد الگوریتم فید فیس بوک نشان داد که میزان تعامل در آخر هفته 32 درصد بیشتر است. و به طور کلی اوایل بعد از ظهر زمان خوبی برای ارسال پست است.
  • توییتر: یک مطالعه اخیر توسط توییتر نشان داد که 81 درصد از کاربران بیشتر در هنگام رفت و آمد به منزل خود در توییتر هستند و بیشترین زمان برای انتشار مطالب در توییتر اوایل شب است، در حالی که یک تحقیق بزرگ توسط تیم بافر نشان می دهد که بهترین مشارکت در این زمینه در ساعات اولیه صبح انجام می شود.
  • ایمیل ها: تحقیقات انجام شده توسط MailChimp نشان داد که 8 صبح تا 11 صبح و 12 تا 2 بعد از ظهر بهترین زمان برای ارسال خبرنامه ها برای بهترین میزان پاسخگویی است، اما زمانبندی ها بسته به مخاطب شما بسیار متفاوت است.
  • پست های وبلاگ: Track Maven سال گذشته تقریبا 5،000 وبلاگ را تجزیه و تحلیل کرد و ارتباط بالایی بین آنهایی که پست ها را در آخر هفته منتشر کردند و اشتراک گذاری آن توسط مخاطبان پیدا کرد. 
بیشتر بدانید:  ساخت کاور هایلایت اینستاگرام به صورت گام به گام از طریق canva.

سخن آخر

باز هم، توصیه می کنم که از این یافته ها برای الهام بخشیدن در آزمایش های خود برای تعیین زمان ارسال و انتشار مطلوب استفاده کنید.ممکن است این اطلاعات برای پیج شما کارآمد نباشد پس خودتان زمان مناسب تولید محتوا را با بررسی های دقیق بیابید.

پیشنهاد می کنم اگر در اینستاگرام فعالیت می کنید حتما مقاله ایده برای پست اینستاگرام را بخوانید

راستی نکات مورد علاقه شما برای ارسال محتوای مناسب در زمان مناسب چیست؟ آنها را در قسمت نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp