آشنایی با انواع سئو

انواع سئو: آشنایی با 12 نوع مختلف سئو و تاثیر آن ها در دیجیتال مارکتینگ.

آنچه که در این مقاله می خوانید:

قبل از آشنایی با انواع سئو، اجازه دهید ابتدا بفهمیم سئو چیست؟ سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است و فرآیند افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شما با رتبه بهتر در SERP های گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط یا عبارات جستجو در دامنه شما است. برای دریافت بینش بیشتر در مورد سئو می توانید مقاله سئو یا بهینه سازی سایت را بخوانید.

در این پست، ما 12 نوع مختلف سئو را به شما توضیح می دهیم و اینکه چگونه این انواع سئو، برای برنامه ریزی استراتژی جستجوی ارگانیک شما برای رتبه بالاتر در لیست های جستجوی ارگانیک در بین رقبای شما مهم هستند.

انواع سئو در دیجیتال مارکتینگ

انواع سئو در دیجیتال مارکتینگ

1. سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید به تمام تکنیک های بهینه سازی اشاره دارد که از دستورالعمل های موتور جستجوی گوگل پیروی می کنند. اگرچه برای دیدن نتایج باید صبور بود، اما این نتایج پایدار هستند و حسن نیت واقعی شما را در اطراف برند شما ایجاد می کنند. علاوه بر این، در صورت تغییر الگوریتم جدید، هیچ خطری برای مسدود شدن یا سقوط سایت شما در نتایج جستجو وجود ندارد. در مجموع، سئوی کلاه سفید در صورتی که آن را به درستی انجام دهید کم خطر و پاداش بالایی دارد. نمونه‌هایی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید شامل نوشتن محتوای مفید و مرتبط پس از انجام تحقیقات گسترده در مورد کلمات کلیدی، کسب لینک از سایت‌های معتبر بر اساس شایستگی محتوای درون صفحه شما و غیره است.

2. سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه دقیقاً برعکس سئو کلاه سفید است، زیرا هر گونه حفره یا ضعف در الگوریتم جستجوی گوگل را پیدا کرده و از آن بهره می برد تا در SERP های گوگل رتبه بهتری کسب کند. به قوانین گوگل و موتورهای جست و جو اهمیتی نمی دهد و به روش های اسپم یا لینک سازی پولی، پر کردن کلمات کلیدی، نشان دادن محتوای مختلف و بی کیفیت به ربات ها/خزنده های گوگل و کاربران (به نام cloaking) و غیره متوسل می شود تا جلو بیفتد. ناگفته نماند که سئو کلاه سیاه می تواند سایت شما را در لیست سیاه قرار دهد یا رتبه آن را کاهش دهد و پنالتی شدن توسط گوگل را تجربه کنید که تجربه خوشایندی برای شما نیست، بنابراین بهتر است از آن اجتناب کنید. علاوه بر این، این تکنیک های سئو پرخطر فقط نتایج کوتاه مدتی به شما می دهد.

بیشتر بدانید:  لینک جویس چیست و چگونه بر استراتژی های دیجیتال تأثیر می گذارد؟

3. سئو کلاه خاکستری

تاکتیک های سئو کلاه خاکستری اغلب توسط آژانس های دیجیتال مارکتینگ سئو به دلیل فشار برای دیدن نتایج سریع از طریق مشتری صورت می گیرد و در وافع بین سئو کلاه سفید و سیاه از نظر رویکرد است. اگرچه دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل به صراحت نمی‌گویند که چنین روش‌هایی ممنوع هستند، اما همچنان مورد انتقاد قرار می‌گیرند و می‌توانند به نتایج جستجوی نامطلوبی منجر شوند. نمونه‌هایی از این نوع سئو عبارتند از محتوای کلیکی که هیجان‌انگیز و در عین حال متوسط ​​است و برای کاربر ارزشی ندارد، تبادل لینک بیش از حد و مشکوک بین سایت‌ها، بهتر است از چنین تاکتیک‌های سئوی پنهانی دوری کنید.

4. سئو منفی

در میان انواع مختلف سئو، این منفورترین و غیراخلاقی ترین است. سئو منفی با این هدف انجام می شود که رتبه بندی جستجوی رقبای شما آسیب ببیند تا خود شما بتوانید جای آنها را بگیرید یا از آن بهره مند شوید. روش‌های سئو منفی شامل هک کردن سایت شخصی و ایجاد تعداد مشکوک لینک‌های با کیفیت پایین به آن، ارسال بازخورد یا نظرات منفی درباره آن‌ها در انجمن‌های مختلف آنلاین و غیره است. کسی که آن را تمرین می کند از سلامت روانی برخوردار نیست😊

5. سئوی درون صفحه یا on page

تمام اقداماتی که برای بالا بردن رتبه صفحه وب خود در موتورهای جستجو انجام می دهید، زیر این چتر قرار می گیرند. سئوی درون صفحه شامل نوشتن محتوای با کیفیت بالا تنها با این هدف است که برای بازدیدکنندگان وب سایت شما مفید باشد، اضافه کردن متا تگ ها برای کمک به ربات های گوگل برای درک بهتر محتوای شما، استفاده از تگ های HTML برای برجسته کردن عنوان ها و سایر عناصر محتوا و اطمینان از وجود نداشتن لینک های شکسته و محتوای/صفحه های تکراری. استفاده از url کاربرپسند برای صفحات وب سایت و …  این موارد تنها چند تکنیک در مورد سئوی درون صفحه هستند.

6. سئوی فنی

سئوی فنی تا حد زیادی برای کمک به ربات‌های گوگل برای خزیدن، تفسیر و فهرست‌بندی تمام صفحات سایت شما برای استفاده در آینده است. ایجاد یک نقشه سایت XML کامل، سازگار کردن سایت شما با موبایل، افزودن داده های ساختاریافته برای کمک به خزنده های وب برای مرتب سازی و دسته بندی صفحات شما بر اساس نوع محتوایی که دارند، تنها برخی از تکنیک های مورد استفاده هستند. 

بیشتر بدانید:  کم کردن حجم عکس با 6 تا از بهترین ابزار های آنلاین!

7. سئوی خارج از صفحه یا off page

سئوی خارج از صفحه به هر کاری که در خارج از سایت خود انجام می دهید، اشاره دارد تا عملکرد بهتری داشته باشید و در SERP های گوگل بهتر ظاهر شوید. این شامل کار بر روی فاکتورهای رتبه‌بندی خارجی مانند ایجاد بک لینک از سایت‌های مورد اعتماد، بازاریابی موفق در رسانه‌های اجتماعی، داشتن نظرات مثبت مشتریان در انجمن‌های آنلاین مختلف و غیره است.

8. سئوی محلی

یکی از انواع ضروری سئو برای مشاغل محلی است. کاربران می خواهند بدانند محل فیزیکی یک کسب و کار آنلاین کجاست و از آن بازدید کنند، حتی اگر بسیاری از آنها کاملاً آنلاین خرید می‌کنند. و اگر مشتری به شما اعتماد نکند هیچ درآمدی نخواهید داشت. هرچه محتوا را بهتر به موتورهای جستجو ارائه دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که آن را به مشتریان بالقوه نشان دهند. گنجاندن یک منطقه یا شهر در محتوای خود، مانند عناوین صفحه، توضیحات، و کلمات کلیدی، و نشان دادن جوایز و نمادهای اعتماد برای بازدیدکنندگان، می‌تواند به شما کمک کند که بازدیدکنندگان سایت خود را را به طور مؤثرتری به مشتریان دائمی تبدیل کنید. علاوه بر این، اگر مشتریان شما تجربه مثبتی از برند شما داشته باشند، به احتمال زیاد آن را به دیگران توصیه می کنند.

9. سئوی موبایل

فرآیند بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجو و همچنین اطمینان از قابل مشاهده بودن آن بر روی دستگاه‌های تلفن همراه مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به سئوی موبایل معروف است. یک تجربه منفی تلفن همراه می تواند یک مشتری بالقوه را برای همیشه از بین ببرد. این نوع سئو ضروری است زیرا به شما امکان می دهد در زمان و مکان مناسب به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و بهترین تجربه ممکن را به آنها ارائه دهید. بهینه‌سازی موبایل به شما کمک می‌کند طراحی، ساختار، سرعت صفحه و سایر عوامل مهم سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان تلفن همراه با هیچ نقطه‌ای از اطلاعات دور نمی‌شوند.

10. سئوی تجارت الکترونیک

فرآیند بهینه سازی فروشگاه های آنلاین کسب و کارها، سئوی تجارت الکترونیک است. سئوی تجارت الکترونیک تمام جنبه های روند سئو را در بر می گیرد. این یک تجارت واقعی است که شما را ملزم می کند پول در بیاورید و محصولات را بفروشید. هر روز میلیون ها پرسش توسط موتورهای جستجو پاسخ داده می شود که بسیاری از آنها به تجارت الکترونیک مربوط می شوند. سئوی تجارت الکترونیک به شما در افزایش ترافیک و رتبه بندی وب سایت شما کمک می کند.

بیشتر بدانید:  تاثیر لینک نوفالو در سئو چگونه است؟ آیا ارزش صرف زمان و هزینه را دارد؟

11. سئوی بین المللی

بهینه سازی وب سایت شما برای هدایت ترافیک ارگانیک از چندین منطقه و زبان، هدف سئوی بین المللی است. شما باید به مخاطبان هدف خود اجازه دهید تا با ارز و زبان مخصوص خود خرید کنند و باید آنها را در زمینه فرهنگی خود به درستی مورد بررسی قرار دهید تا سئوی بین المللی را به خوبی انجام دهید. اگر تاریخ‌ها و زمان‌ها را فهرست می‌کنید، مطمئن شوید که از قالب درست برای مکان آنها استفاده می‌کنید. در صورت داشتن هر گونه نگرانی با آنها به زبان مادری خود صحبت کنید. هدف سئوی بین المللی این است که به مخاطبان هدف شما تجربه مثبتی در وب سایت شما ارائه دهد.

12. سئوی محتوا

اگر به‌طور تصادفی محتوا تولید می‌کردید، به این امید که برخی از آن رتبه‌بندی شوند، وقت آن است که به یک استراتژی سئو محتوای سازمان‌یافته‌تر متعهد شوید. سئوی محتوا زمانی بهترین کار را انجام می دهد که محتوا با کیفیت بالا و بهینه سازی شده برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو باشد. این کار ترافیک موتورهای جستجو را جذب می کند و به طور موثر به اهداف دست می یابد. هدف کلی سئوی محتوا، ایجاد محتوای سئو پسند است که موتورهای جستجو آن را درک کنند و در عین حال نیت کاربر را برآورده کند و او را راضی نگه دارد. وقتی نوبت به سئوی محتوا می‌رسد، مهم است که به یاد داشته باشید که بهینه‌سازی محتوای موجود، استراتژی را ایجاد می‌کند که برای شما مناسب‌تر است.

سخن پایانی

در این مقاله با انواع سئو آشنا شدید و متوجه شدید کدام سئو خوب و کدام بد است، اگر باز هم سوالی داشتید زیر همین مقاله کامنت بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما را بدهیم

4.7/5 - (4 امتیاز)
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید