ساخت url کاربر پسند

ساخت url کاربر پسند برای مطالب وب سایت و تاثیر آن بر سئو .

آنچه که در این مقاله می خوانید:

نحوه ساخت url کاربر پسند :

بهینه سازی وب سایت به صورت حرفه ای باعث دستیابی موثر به رتبه های برتر می شود. یک عنصر مهم در سایت برای بهینه سازی سئو ، ساخت URL کاربر پسند است. اما چگونه می توان یک url خوب ایجاد کرد؟ ساختار آن باید چگونه باشد؟ چطور به نظر برسد؟ فقط چند ثانیه تا یادگیری فاصله دارید پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

url کاربر پسند چیست ؟

URL یکی از عناصر نمایش داده شده در نتایج جستجو است که برای یک محتوای خاص نمایش داده می شود. ما می توانیم آن را بین عنوان و توضیحات مشاهده کنیم مانند تصویر زیر :

ساخت url کاربر پسند و نحوه نمایش آن در serpیک URL دوستانه یا کاربر پسند چیزی نیست جز یک پیوند ساده و واضح ، که حاوی کلمه کلیدی باشد و به محتوای صفحه اشاره کند و همچنین برای انسان معنی دار باشد. url اگر به نحو صحیح ایجاد شود تأثیر قابل توجهی روی وب سایت دارد ، به این دلیل که هم برای کاربران و هم برای ربات های گوگل خوشایند است.

ویژگی های اصلی یک url مناسب :

بهترین url ها به طور دقیق محتوای صفحه را توصیف می کنند و در ذهن مخاطب به یاد می مانند . هدف این است که کاربر با یک لینک کاربر پسند بتواند محتوای صفحه را از قبل تصور کند. اما برعکس ، URL های ساخته شده اشتباه در میان نتایج جستجو غیر قابل اعتماد هستند و کاربر به احتمال کمی ممکن است روی آن سایت کلیک کند .

ویژگی های مدنظر گوگل :

 1. ساختار صحیح :
  ساختار صحیح شامل استفاده مناسب از کلمات و همچنین استفاده مناسب از جداکننده ها، بهتر است از ( علامت – یا همان دش) برای فاصله گذاری در url استفاده کنید ، url محتوای شما بهتر است انگلیسی باشد . 
 2. طول پیوند :
  طول پیشنهادی url حداکثر 115 حرف است. اگر خیلی بیشتر باشد ، ممکن است گوگل از فهرست کردن آن مطلب در نتایج خودداری کند.
 3. کلماتی کلیدی در url :
  URL های داخلی درست ساخته شده باید حاوی مهمترین کلمات کلیدی منعکس کننده محتوای صفحه باشند. با این حال ، اگر مطلب شما دارای کلمه کلیدی طولانی است لازم نیست از تمام آن کلمات برای url استفاده کنید ، در عوض بر روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز کنید و از آن استفاده نمایید .
بیشتر بدانید:  ابزارهای مهم سئو برای بهینه سازی و موفقیت وب سایت شما در سال 2021 !

ساخت url کاربر پسند چه سودی برای ما دارد :

 • سئو بهتر :
  URL های کاربرپسند بر سئو تأثیر مثبت می گذارند. قرارگیری مناسب کلمات کلیدی مربوط به محتوا و نمایان بودن این عبارات باعث افزایش ترافیک ارگانیک و بالقوه سایت ما می شود.
 • CTR بالا :
  یک URL مناسب که مهمترین عبارات کلیدی محتوا را نمایش می دهد، می تواند CTR یا نرخ کلیک در سایت ما را افزایش دهد . و طبیعتا هرچه نرخ کلیک صفحه بیشتر باشد تعداد بازدیدکنندگان سایت ما بیشتر است.
 • بهبود تجربه کاربری یا همان UX :
  آدرس های کاربرپسند ، با ساختار صحیح خود ، بر UX شما نیز تأثیر می گذارند. URL های کوتاه با کلمات کلیدی مرتبط برای کاربران بسیار جذاب تر از پیوندهای طولانی و پیچیده است. توجه داشته باشید که گوگل برای به دست آوردن تصویری از رفتارهای کاربران ، از یک فناوری مخصوص به خود استفاده می کند. به همین دلیل URL خوب می تواند بر رتبه بندی سایت شما نیز تأثیر مثبت بگذارد.

نحوه نوشتن URL همین مقاله توسط ما :

کلمه کلیدی این مقاله ( ساخت URL کاربر پسند ) می باشد ، به دلیل طولانی بودن ما فقط روی کلمات ( URL کاربر پسند) تمرکز کردیم و کلمه (ساخت) را حدف کردیم ، کلمه کلیدی انتخاب شده را توسط گوگل ترنسلیت به انگلیسی ترجمه کردیم ( User friendly URL ) و هنگام استفاده از این کلمات در URL آن ها را با خط دش از هم جدا کردیم ( User-friendly-URL )

خلاصه : 

یک URL صحیح از نظر سئو بسیار مهم است. پیوندهای کاربر پسند دارای کلمات کلیدی آن مطلب یا مقاله هستند که محتوای صفحه را منعکس می کنند و به طور مناسب از هم جدا شده اند (با خط دش -) ، این ویژگی ها باعث بهبود تجربه کاربری می شود.

بیشتر بدانید:  اهمیت کلمات کلیدی در سئو و روش های پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی !

[ratings]

به این مقاله امتیاز بدید
اگه دوست داشتی می تونی توی شبکه های اجتماعی با دوستات به اشتراک بزاری😉
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp